Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Törzskönyv utólag postán?

Törzskönyv utólag postán?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem egy használt autót, kereskedésből. Megbeszéltük a kereskedővel, hogy ő intézi az összes papírt, forgalmi, átiratás, nekem csak holnap jönni kell, és vinni, csekk majd jön a kötelezőről, addig ott a szerződés róla. Ma ugye voltam a kocsiért, ideadta a papírokat, de csak itthon tűnt fel később, hogy a törzskönyv hiányzik. Kicsit utánanéztem, mivel első autóvásárlásom, és azt olvastam, hogy valószínűleg ez postával jön majd utólag. Valóban így van? Esetleg utána lehet nézni valahol, hogy készül-e már? Holnap meló után természetesen rájuk csörgök, de addig ha valaki tudna segíteni, nem idegeskednék. Köszönöm előre is :) .

2016. jan. 20. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
2 hét múlva postán jön, nekem is úgy jött a Mazdihoz :)
2016. jan. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
Kezdhetsz idegeskedni! Nem ez a hivatalos menete egy használt autó vásárlásnak.
2016. jan. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elsőnek köszönöm szépen, akkor jól olvastam. Második, igen, tudom hogy hivatalosan ezeket mind nekem kéne intéznem, és rohangálnom össze-vissza a papírokért, de nem értem mi ebben a buktató? Mert lehet igazad van, és rá tudok faragni, de itt van nálam a forgalmi, minden befizetett csekk+fénymásolatok, eredetiségvizsga, teljesen korrekt helyről van az autó is, tehát nekem minden frankónak tűnik ezen kívül, de tényleg érdekel, hogy akkor hol a buktatója? Mire figyeljek?
2016. jan. 20. 21:54
 4/8 anonim ***** válasza:

Valóban így van, postán fog érkezni.


A #2nak:

Meghatalmazással intézhet a kereskedő is járműátírást, a törzskönyvről meg:


326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet

117. § (1) A statisztikai számjele alapján főtevékenységként gépjármű, jármű, pótkocsi, illetve mezőgazdasági gépek forgalmazására jogosult járműkereskedő a Magyarországon már forgalomba helyezett használt jármű értékesítési céllal történő megvásárlását 15 napon belül a közlekedési igazgatási hatóságnál bejelenti.

(2) Az (1) bekezdés rendelkezéseit kell alkalmazni abban az esetben is, ha a járműkereskedők a használt járműveket egymás között értékesítik.

(3) A járműkereskedő belföldi, kereskedelmi célú tulajdonszerzését a közlekedési igazgatási hatóság nyilvántartásba veszi, azonban forgalmi engedélyt nem állít ki, és a törzskönyvet visszavonja. A forgalmi engedély „Hivatalos feljegyzések” rovatában a tulajdonjog változását jelölni kell. A rendelkezés többszöri kereskedői tulajdonváltásra is vonatkozik.

2016. jan. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen,utólag postán.
2016. jan. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha a kereskedő olyan forgalmit adott oda ami a Te nevedre és címedre szól, akkor mindent elintézett, a törzskönyvet tényleg postán kapod meg. Ha a forgalmi a régi tulaj nevére szól, na az már egy kicsit idegesítő és sürgósen járj utána.
2016. jan. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Csak kivancsiságból így 2,5 év elteltével, minden rendben volt? Megkaptad végül a törzskönyvet?
2018. nov. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Természetesen megkapta. Mindig utólag jön postán.
2021. márc. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!