Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha lejárt a műszaki van...

Ha lejárt a műszaki van türelmi idő?

Figyelt kérdés
Kerestem neten de nem találtam újabb cikket erről, régebbi óta meg megváltoztathatták.Tehát ha pl 2016 február 1.-én lejárt volna a műszakim akkor van e türelmi idő, vagy ha megfog a rendőr egyből megbüntethet?
2016. márc. 9. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
"Sokan nincsenek tisztában vele, de Magyarországon – ellentétben példának okáért Ausztriával – zéró tolerancia van a műszaki érvényességet illetően. Hiába csúszik át valaki éppen hogy a következő napba, ha lejárt a műszaki vizsga érvényesség már éjfél után büntetnek érte egy igazoltatás során."
2016. márc. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Annyi a türelmi idő, hogy ha 30 napon belül fog meg a rendőr a lejárat után, akkor nem vonja be a forgalmidat, csak helyszíni bírságot kapsz.

Cserébe 30 nappal korábban is viheted vizsgára a járgányt, és az eredeti idő szerint hosszabbítják a műszakit.

2016. márc. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
annyit tud tenni az ember, hogyha lejárt a műszakija pl ma, akkor még azt hiszem 1-2 hetet hasnzálhatja ha ma elviszi müszakiztatni és megbukik. Tehát ennyi türelmi idő van.
2016. márc. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

„326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet

a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról”

„89. §

(3) Ha az állandó forgalmi engedély műszaki érvényességi ideje lejárt, a közlekedési hatóságnak a műszaki vizsgáról szóló értesítése, vizsgahatározata, valamint berendelő határozata a jármű műszaki megvizsgálásának napjáig, de legfeljebb az érvényességi idő lejártát követő harminc napig - ezt követően pedig csak a vizsga napján - jogosít a közúti forgalomban való részvételre.”

2016. márc. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4: ez nem automatikus, írásban kell vizsgaidőpontot kérni.
2016. márc. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

Ahogy olvastam az általad rendbe tett és vélhetően általad lepontozott választ, számomra természetes volt. Másképp hogyan lenne "a közlekedési hatóságnak a műszaki vizsgáról szóló értesítése, vizsgahatározata, valamint berendelő határozata"? Ha lejáróban van a műszaki vizsgád, neked szokott a közlekedési hatóság, magától, pl. berendelést küldeni? Én nem tudok ilyenről. Sőt, ciklusok óta nem is a hatóságnál vizsgázik az autóm, hanem a hatóság által engedélyezett és ellenőrzött vizsgabázison.

2016. márc. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 galaxy01 válasza:
6 hónapig csak bírság van... utána téphetik le a forgalmiról az érvényességi részt és vonhatják ki hivatalból ideiglenesen.
2023. okt. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!