Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Elismert felelősség után per?

Elismert felelősség után per?

Figyelt kérdés
Nemrégiben koccantunk, személyi sérülés nem történt. A hibámat helyben elismertem (abba ne follyunk bele, hogy nem egészen fekete-fehér az ügy, ha lenne tanúm, meg időm az egész kivizsgáltatására valószínűleg nem én lennék a vétkes, de nem ér annyi macerát az egész). Ki is töltöttük a papírokat, majd pár nap múlva felkeresett a másik fél, hogy neki ez nagyon sok időt fog igénybe venni, meg nem fognak annyit fizetni és hogy ezt intézzük mi el neki. Kicsit finoman fogalmazott, de a lényege az, hogyha nem fizetek, vagy nem javíttatom meg, akkkr bíróságra viszi az ügyet, és abból mi nem jövünk ki jól. Na most ilyet csinálhat? Nem volt akkor nézeteltérés, elismertem a hibát, aláírtuk, innentől rajta áll a dolog, hogy igényli-e a biztosító kártérítését. Tehát indíthat-e pert mert én nem fizetek, és ezt nyerheti e?

2016. ápr. 25. 11:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%

én az előbb már írtam, -leegyszerűsítve- hogy ha kárt okozol, azért Te felelős vagy és ha kocsit már vezetsz, akkor várhatóan perelhető is vagy.

Ha tudsz idézni bármelyik törvényből, hogy valahol le van írva, hogy kgfb esetén Téged nem lehet perelni, akkor vendégem vagy egy sörre.


"nem egészen fekete-fehér az ügy, ha lenne tanúm, meg időm az egész kivizsgáltatására valószínűleg nem én lennék a vétkes"

Így kezdted az egészet. (én meg erre írtam a példát, amit nem értettél...)

Lehet hogy Neked nincs rá időd, de ha egy szakember ránéz a szituációra, akkor neki lehet 2 perc megítélni, hogy ki valójában a hibás és ezzel mindjárt megspórol párszázezer forintot...

és ezek után el bírom képzelni, hogy a biztosító azt írta a másik félnek, hogy nem fizetek, mert te voltál a hibás. Ő meg próbálkozik nálad, hátha...

2016. ápr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Utolsó, mégis mi lenne a jogalapja a pernek? A ptk kimondja, hogy a károkozásert a károkozó felel. A biztosító ezt a felelősséget átvállalja. Akkor mi is lenne a per célja?
2016. ápr. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

#11 Újraolvasva a példádat már értem mit akarsz mondani, elsőre tényleg máshogy jött le.


Viszont, hogy mire perelhetne, milyen alapon, még mindig nem tudom. Illetve, ha megtenné, megnyerheti-e valami úton módon, és úgy, hogy ezzel nekem okozzon plusz anyagi kárt? Tizen-x éve fizetjük a biztosítást, nem történt még hasonló eset. Tehát ha ezért még perelne, és nyerne, nem látnám sok értelmét magának a biztosításnak.

2016. ápr. 25. 19:07
 14/24 anonim ***** válasza:
46%

Na akkor tegyük rendbe ezt a dolgot.


1. Nem perelhet

2. Perelhet


Mindkét állítás igaz lehet.


1. Nem perelhet


A vétkes autósnak volt felelősségbiztosítása. Ez fedezi a vétlen autós minden olyan dologi kárát, amely a balesetből ered. Nem csak a kocsi javítását, hanem azt is, ha mondjuk össze vérezte a ruháját, azt is.

Ezen nincs mit pereskedni. Ha nem lenne érvényes biztosítás, a rendszerben arra is van működő megoldás, tehát akkor is megtérülhetne a kára. De mivel ez nem áll fent, ezen nem rugózok többet.


2. Perelhet

Polgári peres eljárásban követelése lehet egyebekben. Pl. ha hónapokra kiesik a munkából, megrokkan, vagy egyéb hátrány éri.

Tehát olyan dolgokban, amelyek összefüggésbe hozható a balesettel, de nem terjed ki rá a biztosítás.

Ha pl. betegessé válik nála a fenyegetőzés, s orvosi bizonyítványt hoz róla, hogy azelőtt kedves ember volt, csak a koccanás után lett tapló, akkor kérhet kártérítést.


Persze ez erősen teoretikus jellegű, mivel nem történt komoly baja.

2016. ápr. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%
A MÁV ÁBE ügy óta tudjuk, hogy perelheti az autóst is. Az más kérdés, hogy egy bíróság sem fog nagy valószínűséggel több kártérítést megítélni, mint egy biztosítós kárszakértő. Hiszen mire föl? A pléhkárok értéke eléggé alkatrészlistákon múlik, meg mindenféle táblázatokból jön ki, a személyi sérüléseknél lehet vita, hogy egy összetört kar, kifolyt szem, lezúzott vese mennyit is ér. Ha többet ér a bíróság szerint, mint amennyit a biztosító fizetett, akkor viszont a biztosítónak helyt kell állnia teljes mértékben a károkért, hiszen ezért kötötted a kgfb-t.
2016. ápr. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

Kezd alakulni ;)


kérdező: Téged is perelhet, de ha megnyeri a pert, akkor simán továbbdobod a labdát a biztosítónak, hogy helló, fizesd ki. (akkor lehet gond belőle, ha a per megindulásakor nem szólsz a biztosítónak, ahogy már írtam) A gond az előző hozzászóló MÁV példájához hasonló sztori lehet, ha pl. csődbe megy a biztosító. (Csak akkor még nem törvény volt a kgfb-re)


14-es, (tényleg van olyan rész, amit a kgfb nem fizet,) de amit írtál az úgy ahogy van baromság, ezeket mind fizetnie kell a biztosítónak kár esetén. (aztán az megint más kérdés, hogy kifizet-e azért pár milliót vagy sem, hogy te nem alszol nyugodtan esténként a kár miatt... de ha ezért perelsz -akár a károkozót, akár a biztosítóját,- mindenképp a biztosítónak kell fizetnie a végén. ha kell...



Összegezve még egyszer: Alapesetben lehet perelni a károkozót, csak felesleges...

2016. ápr. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
29%
Csak egy ismert nevet írok: Stohl András. Polgári per folyt ellene a bácsi állítólagos vagy tényleges megrokkanása ügyében. Fizeti a biztosító a megítélt kárt? Nem.
2016. ápr. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
18%
mesélj, ezt hol hallottad?
2016. ápr. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
18%
Ha részeg volt a sofőr, nem fizet a biztosító a kgfb-re semmit. Stolh meg éppen nem volt józan...
2016. ápr. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
62%

a kgfb-t nem azért találták ki, hogy a károkozót megbüntessék, hanem hogy a károsult mindenképp megkapja a pénzét. Teljesen mindegy, hogy mennyire volt részeg a károkozó, a biztosítónak ki kell fizetnie a károsultat.

(aztán hogy később a biztosító talán 1,5M Ft-ig behajthatja a károkozón a kifizetett kártérítést vagy annak egy részét, az már más kérdés.)

2016. ápr. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!