Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Elismert felelősség után per?

Elismert felelősség után per?

Figyelt kérdés
Nemrégiben koccantunk, személyi sérülés nem történt. A hibámat helyben elismertem (abba ne follyunk bele, hogy nem egészen fekete-fehér az ügy, ha lenne tanúm, meg időm az egész kivizsgáltatására valószínűleg nem én lennék a vétkes, de nem ér annyi macerát az egész). Ki is töltöttük a papírokat, majd pár nap múlva felkeresett a másik fél, hogy neki ez nagyon sok időt fog igénybe venni, meg nem fognak annyit fizetni és hogy ezt intézzük mi el neki. Kicsit finoman fogalmazott, de a lényege az, hogyha nem fizetek, vagy nem javíttatom meg, akkkr bíróságra viszi az ügyet, és abból mi nem jövünk ki jól. Na most ilyet csinálhat? Nem volt akkor nézeteltérés, elismertem a hibát, aláírtuk, innentől rajta áll a dolog, hogy igényli-e a biztosító kártérítését. Tehát indíthat-e pert mert én nem fizetek, és ezt nyerheti e?

2016. ápr. 25. 11:35
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
46%

" Utolsó ne legyél idióta kérlek:


A maradandó sérülésért lehet perelni. De a kérdező esetében tisztán leírta, hogy személyi sérülés NEM TÖRTÉNT. A kárt a biztosító fizeti, azért nem lehet perelni!"


Egyrészt én nem sértegettelek, másrészt nem én hoztam be a per lehetőségét, hanem többen.

Ha a szövegértésed nem nulla, akkor megérted, hogy világosan leírtam, alapesetben nincs helye pernek (ez is le lett pontozva). Az erősen pereskedést kilátásba helyezőknek írtam, hogy elvben miféle per lehetne. Azt is odaírtam, hogy mivel semmi komoly nem történt, ezért ez csak elvi felvázolása, mikor milyen per lehetne balesetnél.

2016. ápr. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
0%

De elvben sincs helye a pernek, mert kerek perec leírta a kérdező mi a szituáció....


Szóval hagyjuk a magyarázkodást meg a megsértődést és ne írj butaságokat, ennyire egyszerű.

2016. ápr. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
Persze, Indíthat, max letagadod, mint ahogy az is letagadta aki nekem jött...
2016. máj. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Nem veled pereskedne, max. a biztosítóval, ha ők nem akarnak fizetni, vagy nem annyit, mint ő gondolja.


A biztosítót ugyanis nem köti a te elismerésed.

2016. máj. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!