Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Elismert felelősség után per?

Elismert felelősség után per?

Figyelt kérdés
Nemrégiben koccantunk, személyi sérülés nem történt. A hibámat helyben elismertem (abba ne follyunk bele, hogy nem egészen fekete-fehér az ügy, ha lenne tanúm, meg időm az egész kivizsgáltatására valószínűleg nem én lennék a vétkes, de nem ér annyi macerát az egész). Ki is töltöttük a papírokat, majd pár nap múlva felkeresett a másik fél, hogy neki ez nagyon sok időt fog igénybe venni, meg nem fognak annyit fizetni és hogy ezt intézzük mi el neki. Kicsit finoman fogalmazott, de a lényege az, hogyha nem fizetek, vagy nem javíttatom meg, akkkr bíróságra viszi az ügyet, és abból mi nem jövünk ki jól. Na most ilyet csinálhat? Nem volt akkor nézeteltérés, elismertem a hibát, aláírtuk, innentől rajta áll a dolog, hogy igényli-e a biztosító kártérítését. Tehát indíthat-e pert mert én nem fizetek, és ezt nyerheti e?

2016. ápr. 25. 11:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
55%

Röhögd ki.


Azért van a felelősségbiztosítás, hogy kifizesse helyetted az általad okozott kárt. A felelősségedet elismerted, a sárga-kéket kitöltöttétek, innentől a kárszakértő és a biztosító dolga.


Mégis kit/mit perelne be? A magyar államot a nem megfelelő jogi szabályozásért?

2016. ápr. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
0%

késő bánat...azt írod, "a hibámat helyben elismertem"..eddig tiszta, te vagy a hunyó..

...aztán kezd érdekes lenni..aszongya "ha lenne tanúm, meg időm"... ..."nem ér annyi macerát az egész"..


...ha aláírtad, akkor bizony viszed az összes balhét, kárigényt, bármit..és le is fog húzni rólad minden lehetségest..az ügyvédjét, a bírósági költséget is te fogod kiköhögni, mert mindent megnyer. Aláírtad. Ennyi.


így jártál.


ne feledd: ..."ha lenne.. ..időm"...


most lesz.

2016. ápr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Valszeg csak fenyegetözik, töbe kerülne a per mitn amenynit nyerne vee.
2016. ápr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
75%
Te megtetted azt, ami jogilag elvárható, nincs itt helye semmilyen pernek.
2016. ápr. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Második:


De mit nyerne meg? Milyen alapon tudna beperelni?


És igen, inkább elismertem, mert inkább kifizetem a saját káromat, ill. élek azzal, hogy emelkedik a biztosítás, minthogy ott helyszínelni, pereskedni, ügyvédet fogadni, hónapokig-évekig tartó bírósági ügyben részt venni plusz a rendőr állítása szerint, ha nem ismerem el, akkor akár el is vehetik a jogosítványomat, mivel csak most nyáron lesz 2 éves. - egyszerűen nem éri meg.


Ezért ezeket elkerülendően aláírtam hogy elismerem, a biztosítóm fizet, milyen ügyvédi költségét kellene nekem állnom?

2016. ápr. 25. 12:42
 6/24 anonim ***** válasza:
73%
Te szerződèsben állsz a biztosìtóval, ìgy az jogosult/ köteles eljárni a nevedben, tèged nem perelhet csak a biztosìtód, ahhoz meg sok sikert.
2016. ápr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
26%

Ha Te okoztál kárt, akkor elviekben téged is perelhet. Neked ezt be kell jelentened a kgfb biztosítódnál, hogy ellened peres eljárás indul. Ő meg nyugodtan melléd állhat, mert a végén úgyis neki kell (ha kell) fizetnie.


Egyébként meg képzeld el azt a szitut, hogy karambolozol velem, én voltam a hibás, de az én kocsimban van 10M Ft kár, a tiedben meg 1M Ft kár. Haverok vagyunk, így inkább Te elismered a hibád, hogy a biztosítónak többet kelljen fizetni és összességében jól jövünk ki. Na igen ám, de a biztosító kivizsgálja az esetet és rájön (kárképek alapján) hogy én voltam a hibás. Hát egy nagy lóf.... fog fizetni.

Lehet, hogy esetedben is hasonló történt...

2016. ápr. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Én is mondtam neki, hogy nincs mire engem perelni, de látom itt is vallják páran, hogy lehetséges, de még mindig nem tudom, hogy mit.


Utolsó:

Nagyon szívesen elképzelem neked a szituációt, csak nem tudom hogyan kapcsolódik ehhez a kérdéshez. Nyilván ha haverok lennénk és biztosítási családban gondolkoznánk nem irkálnék ide ki ilyen kérdéseket.


A másik fél egy F Astrával volt, benyomódott a hátsó ajtó, nem nyílik, de összességében saját lábán gurult el. Enyémnek (2003-as Ford Focus) kb. leszakadt a fél eleje, eldeformálódott az egész szerkezet, be sem indul, vontatni kellett. Szóval nem, nem ilyenekkel játszadozunk..

2016. ápr. 25. 14:17
 9/24 A kérdező kommentje:
((csalásban**))
2016. ápr. 25. 14:17
 10/24 anonim ***** válasza:
45%
Semmit, nincs miért pereljen. Nincs rá jogalapja. Balesetet okoztál és elismerted, a biztosítód meg fizet. Ennyi a történet és nincs tovább. Abszolut nincs semmilyen jogalapja bármilyen perre.
2016. ápr. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!