Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ki fogja megtériteni az...

Ki fogja megtériteni az okozott kárt?

Figyelt kérdés
A házam előtt szabályosan parkoló autómba beleszaadt egy fiatalember. A kár nem túl jelentős, kb 80-100ezerből javitható. A vezetó elismerte bünosségét, azzonal becsengetett hozzánk és megkért hogy intézzül el sutyiban, mert nincs meg a kötelezője. Mivel nem ismerem az illetőt nem mentem bele, és kihivtam a helyszinelőket. A rendőrség is megállapitotta, hogy a vezető volt a hibás, de nemtudom milyen intézkedéseket tettek ellene amiert nemvolt biztositása. Mindez közel 2hónapja történt és azóta felszivódott a sofőr, állitólag külföldön dolgozik. Az autómat a saját költségemen javitottam meg, mert az elkövetőt nem lehet elérni. Számithatok rá, hogy valaha megtéritik a kárt?

2016. jún. 2. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Ilyen esetben a MABISZ az illetékes, nekik van egy kártalanítási számlájuk, annak kell rendeznie a te károdat - feltéve, hogy bizonyítani tudod, mi történt. De ha volt helyszínelés, kaptál jegyzőkönyvet, akkor működik a dolog. A MABISZ fizet neked (nem könnyen, mert fizetni senki sem szeret, én sem), aztán majd ők bevasalják a károkozón, ha tudják. Bővebben itt:

[link]

2016. jún. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Ennél alighanem mindkettőtök számára jobb lett volna, ha "sutyiban" elintézitek, ha már az illető becsületesen becsöngetett.

Könnyen lehet, hogy így bottal ütheted a nyomát a javítás költségének.

2016. jún. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

"A kár nem túl jelentős, kb 80-100ezerből javítható."


Most bocsi, hogy ezt írom, de ha számodra ez nem túl jelentős (mintha csak egy 100 Ft-ról lenne szó), akkor nem érdemes vele foglalkoznod.


Egyébként miért nem fogadtad el, hogy egymás között intézzétek?


Így eléggé hosszadalmas folyamat lesz, mire pénzt látsz.

2016. jún. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
az autó jelenlegi értéke kb 3millió a használtpiacon, ahhoz képest értettem, hogy nemtúl jelentős a 100kilós kár. A megeggyezés úgy szólt volna, hogy majd valami ismerőse megjavitja a sufnijában amire semmiféle minőségi garanci sincs, ezért nem mentem bele
2016. jún. 2. 10:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Egymás közt egyszerübb lett volna.
2016. jún. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A Mabisz Kártalanítási Számla az illetékes


[link]


Ugyanúgy térít, mint a kgfb, vagyis teljes körűen, ha nem ismeretlen a károkozó, de itt ugye nem az, volt helyszínelés stb. A Mabisz majd behajtja a kártérítést a károkozón és a fedezetlenségi díjat is, megy a végrehajtó meg ami kell, ha nem fizet a fazon.

2016. jún. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Körülbelül meddig tart mire az ügy végére járnak, és kezemben lesz a pénz?
2016. jún. 3. 14:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Minél hamarabb kezded intézni, annál hamarabb. Azért jobb lett volna, ha előbb keresed meg a Mabiszt, és utána javíttatod meg a kocsit, illetve ha a szervizben biztosításra kéred a javítást, mert akkor ők intézkednek.


A Mabisz amúgy általában tetű lassú, de fizetnie kell mindenképpen.

2016. jún. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!