Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Rendszámos motorkerékpár...

Rendszámos motorkerékpár eladásakor mik a teendők, ha valaki szeretné megvásárolni a motort?

Figyelt kérdés
Az eladó részéről mik a teendők (anno kereskedésből lett vásárolva ezért nincs benne tapasztalatom). Gondolok itt lépésekre, hogy megy az egész, mire kell figyelni, esetleg, hogy mivel próbálhatják becsapni az embert. Válaszokat előre is köszönöm!

2016. jún. 3. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jön a vevő megnézi, kipróbálja, fizet, megírjátok a szerződést, átadod az okmányokat, más feladatod nincs. (Elméletileg lenne még az eredetiség vizsgálat, de azt már évekkel ezelőtt sikerült a vevőkre testálni a 60 napos határidő miatt.)

Engem a próbakör idegesítene. Biztosan kérnék valami biztosítékot - pl. a vételárat az asztalra - mielőtt elindul, mert ha összetöri a gépet, ne adj isten meg is hal közben, akkor se motor se pénz.

2016. jún. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miylen mtoor? Bár ha alpvetően semmi extra akkor ott egyes megitrta a léyneget.
2016. jún. 4. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi az infókat! Ment a (Y). Csak azthittem okmányirodába is bekéne még nekem jelenteni meg stb. de akkor jó :D Köszi szépen mégegyszer!
2016. jún. 5. 17:00
 4/8 anonim ***** válasza:

"Jön a vevő megnézi, kipróbálja, fizet, megírjátok a szerződést, átadod az okmányokat, más feladatod nincs"


Ja, meg elmenni az okmányirodába az adásvételi egyik példányával ( 4 készül általában) és bejelenteni, hogy eladtad a motorod. Az adásvételi másolatát szintén elküldheted a biztosítódnak, hogy visszakapjad az esetleg már kifizetett biztosítás időarányos részét.

2016. szept. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4:


Ezek közül egyik se kötelező!


A biztosító időnként frissít a nyilvántartásból, és automatikusan visszautalja a pénzt. Az okmányirodai lejelentés se kötelező, de néha előnyös. Ráadásul be se kell menni sehová, mert az ügyfélkapun is be lehet jelenteni.

2016. szept. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Valóban nem kötelező,de :


"Amennyiben az új tulajdonos (vevő) a bejelentési kötelezettségét elmulasztja, vagy nem teljesíti és az eladás bejelentése sem történt meg, a nyilvántartás szerinti tulajdonost (eladót) terheli a gépjárműadó fizetési kötelezettség, továbbá a járművel kapcsolatos egyéb (pl.: autópálya használati díj, parkolási díj, pótdíj, közigazgatási bírság kiszabására irányuló) eljárásokat az eladóval szemben fogják megindítani."


Szerintem az javasolni válaszként, hogy semmilyen teendője nincs jármű eladáskor - ha nem is helytelen, de erősen hiányos tanács.

2016. szept. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6:


Részben igazat adok, de hiába viszed be az adásvételit, amikor a hatóságok a nyilvántartást nézik ha bírságolni akarnak. A gépjármű adót pedig így is úgyis az eladó fizeti a tárgyévben.Szóval hiába az egész.

Az utóbbi 16 évben kb. 8-9 autót adtam el amikor cseréltem a "családi flottát" ezekből egyszer vittem be az adásvételit bemutatni, mire az ügyintéző megvonta a vállát, és nem igazán érdekelte.

No meg a legutóbbit is beküldtem, mert ki akartam próbálni az ügyfélkapu ezen szolgáltatását.


Na így már teljes?

2016. szept. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek! Sokat segítettetek, én valami hosszabb procedúrára gondoltam elsőre, de ezek szerint akkor nem kell túlbonyolítani, lényeg hogy mr. hatóság tudjon róla, hogy már nem az enyém a gép.
2016. okt. 26. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!