Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi a teendő az alábbi esetben?...

Mi a teendő az alábbi esetben? Nincsenek papírok.

Figyelt kérdés

A1 kategóriájú motor több mint 5 éve tulajdon áthelyezés történt de nem formálisan. Az előző tulajdonos honléte ismeretlen. A motornak semmilyen papírja nincs, és szeretném újra forgalomba helyezni.


Tanultam ilyenről hogy eltulajdonítás törvénye amikor a tulajdonos tudtával bizonyítottan zavartalanul használod x ideje.


Esetleg ezt ki tudná valaki fejteni hogy működik?



2016. jún. 13. 19:57
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat elbirtoklás nem eltulajdonítás törvénye.
2016. jún. 13. 20:02
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Papírok nélkül nem tudod forgalomba helyeztetni, ugyanis az ebben a történetben mellékes, hogy szerinted ki volt a tulajdonosa a motornak, a lényeg, hogy a múltja okmányok nélkül nem követhető nyomon.

Ha az általad elképzelt út járható lenne, a lopott járműveket is legalizálhatnák így.

2016. jún. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kár. Csak hogy én nem törődöm bele. Jogi úton de megszerzem.
2016. jún. 13. 21:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a magyarországi bürokrácia nem teszi lehetővé, hogy egy igazolhatatlan eredetű motort forgalomba helyezzenek.

Hozzáteszem, hogy félig joggal, mert így azért nehezebb lopott motorokat, meg kitudja honnan összetákolt motorokat forgalomba helyezni.


Ami kell forgalomba helyezéséhez:

1. Bármilyen az eredetét igazoló okmány. Pl. számla a vásárlásról, vagy előző forgalmija, vagy a motor regisztrációs lapját, ha külföldről lett behozatva, esetleg vámolási papírjait.

2. Kell egy adásvételi szerződés is. Ha külföldről lett véve, akkor az adásvételi nem árt, ha kétnyelvű.

3. Kell műszaki alkalmasságot igazoló papír, járműkísérő lap, megfelelőségi nyilatkozat.


Amennyiben külföldről lett behozatva, de nincsenek meg a papírjai, de tudjuk az ottani rendszám számát a motornak, akkor nincs veszett helyzet. Fel kell keresni annak az országnak a hatóságait, és kérni tőlük a rendszám alapján hiteles másolatokat. Majd ezekkel a magyar hatóságoknál kezdeményezni a forgalomba helyezést.


Hozzá kell tennem, hogy ez az egész procedura legalább 150.000,-Ft, és rengeteg utánajárás, és sorban állás.

S mint mondtam, feltételezi, hogy megvannak a papírjai, vagy legalább meg lehet őket valahonnan szerezni.


Ha teljesen esélytelen, hogy ezeket a papírokat meg kapd hozzá, akkor bizony teljesen esélytelen a forgalomba helyeztetés is.

2016. jún. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Az előző tulajdonos honléte ismeretlen"


Honnan tudod, hogy ő volt az előző tulajdonos? És hogy bizonyítod papírok nélkül, hogy ő volt???


Papír nélkül nem fog menni, hisz akár tegnap is lophattad egy parkolóból...

2016. jún. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát az pech. Viszont 7 éve nem lett beindítva az új tulajdonosa megkapott minen papírt de az adók elkerülésének érdekében nem jegyeztették be viszont volt adásvételije és minden iratot megkapott hozzá ami sajnos elkallódott. Az elbirtoklás törvénye gépjárműre 5 éves zavartalan használatnál nyújtható be ami akár több tulajdonoson át is összegyülhet. Ennek azóta jártam utána. Még a hivatalban nem jártam de szerintem valószínű. Az előző tulaj azért adott túl rajta mert 70 éves volt 32 éve amikor megvette és nyolcvan valahány évesen adott túl rajta azóta használatban volt feltételezhetően 102 éves az "öreg piás" mert ez volt a beceneve. 7 évet állt. Ismerősöm simphsonja 5 év állás után 1 percen bellül beindult. De a vélemények továbbra is érdekelnek mert lehet megtudok olyant amit nem tudok és perdöntő.
2016. jún. 17. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!