Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Megbüntehet e a rendör ha én...

Megbüntehet e a rendör ha én olyan autot vezetek amit két ember nemiratott a nevére és én az utolso emberrel irtam kölcsönadásit?

Figyelt kérdés

2016. jún. 28. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Még hát hiszen olyan ember adja neked kölcsön aki papíron nem is tulajdonos!
2016. jún. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az ő elmulasztott kötelességük nem a te sarad, szóval téged emiatt nem büntetnek.
2016. jún. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy valószínűleg ott el is veszik a forgalmit amit elküldenek az okmányirodának, ott pedig kivonják a forgalomból az autót és eljárást kezdeményeznek az ellen, aki az átírást elmulasztotta.
2016. jún. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
és ha megszeretném venni az utolso embertöl a kocsit adásvételivel akkor nekem nemlessz gondom az átiratáskor?arra gondolok át e tudom iratni mivel elöttem két ember nemtette meg az átiratást
2016. jún. 28. 10:59
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne akard megvenni, nem fogják átírni.

Autót vásároni csak tulajdonostól lehet. Tulajdonos az, akinek az adatai az okmányirodában bent van a rendszerben.

Másik probléma, hogy ezen az autón már lehet adó tartozás, esetleg még a kötelező biztositása is problémás lehet a rendezetlen tulajdonjog miatt.

2016. jún. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szükséged lesz az előző adásvételi szerződésekre is, ami bizonyítja hogy az autót ténylegesen eladták, majd az új tulajdonos nem írta át. Ilyenkor mindkét mulasztót előveszik de ez téged nem érint, de nálad kell lennie az első és második adásvételinek is, utána írhatod át. Bonyolult lehet, szerintem szabadulj meg a kocsitól és a kölcsönadásit is sztornózd, van épp elég rendesen papírozott kocsi az országban.
2016. jún. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azaz igasság hogy már megvettem a kocsit megkaptam hozzá az elözö emberek szerzödését is természetesen irtam én is az utolso emberrel egy adásvételit csak még nem dátumoztuk le mivel most még kb,1 honapig nemtudnám átiratni anyagi okok miatt,ezért is irtam az emberrel egy kölcsönadásit,de félek vele igy közlekedni,melyik ut lehetne járhato,dátumozzam le a szerzödést és kössek rá biztosittást utánna átiratni az én nevemre,vagypedig nyugodtan kocsikázhatok kölcsönadásival?
2016. jún. 28. 11:28
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor sok sikert, ha már úgyis fizettél érte. Lesznek kellemetlen pillanataid. Jobb esetben csak az előző tulajdonosokat mószerolod be, rosszabb esetben nem irják át az autót, mert nem tudod bizonyitani, hogy jogosan lettél te a tulajdonos. Egy közúti ellenörzésen legfeljebb annyi a veszély, hogy hamarabb borulnak a dominók. Biztos, hogy a teljesítmény adó, kötelező biztosítás be van fizetve?
2016. jún. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A rendőr először is lekéri, hogy körözik-ea járművet...ha nem, és a biztosításod rendben van, az adóhatóság sem tiltotta le, a műszkid is érvényes, ránézésre az autó is rendben, akkor elenged..
2016. jún. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A biankó adásvételivel te is beálltál a törvényszegök sorába, ha a dátum nélküli adásvételivel probálod bizonyitani az igazad, kétes lehet, hogy ellened is felhasználhatják azt.

Vezetsz egy autót, amit kölcsön kaptál egy olyan személytől, aki a rendszerben lévő adatok szerint nem tulajdonos, ergo neki nem volt joga kölcsön adni a más autóját. Sőt el is adta neked, de minden jel arra mutat, hogy te sem iratod a nevedre...

Biztos, hogy eredetvizsgálaton nem bukik ki még valami turpisság?

2016. jún. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!