Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Gépkocsit vásároltam, átírásná...

Gépkocsit vásároltam, átírásnál derült ki, hogy önkormányzat által elidegenítési tilalom van rajta, nem tudom a nevemre íratni, mit tehetek?

Figyelt kérdés

2016. júl. 1. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az adásvételi szerződésben fel van tüntetve az, hogy a jármű per- és tehermentes valamint az eladó szabadon rendelkezik a jármű tulajdonjogával, így a szerződés semmis, az eladónak vissza kell térítenie a vételárat.
2016. júl. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha az adásvételiben nem volt utalás sem a tilalomra, akkor szándékosan megvezettek..irány a yard..illetve vissza kell követelni a pénzt(nem kérni)


egy próbát megér...

2016. júl. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%
Az eladó helyett befizeted az adótartozást, meg a büntit, és máris a tiéd.
2016. júl. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Ez hitel miatti tilalom lesz, tehát kell a hitelező banktól egy nyilatkozat, miszerint a tiltás feloldható (azaz ki van fizetve az autó). Ezt a nyilatkozatot a hitelfelvevő tulajdonos tudja lekérni, tehát őt kell nyaggatni érte, majd ha megvan, beballagni a papírral az okmányirodába.
2016. júl. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam hogy ettől függetlenül köt téged a 15 napos átírási kötelezettség, amiből már pár el is telt. Ha én kerülnék ilyen helyzetbe és nem akarnék elállni a szerződéstől, akkor MA felkeresném az eladót, hogy adja át a fent nevezett igazolást ha már kikérte, ha pedig nem, akkor az első munkanapon intézze el (5 perces művelet és némi pénz a banknak) és adja át neked, vagy a szerződés semmis. NE csússz ki a 15 napból.
2016. júl. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!