Marcsu86 kérdése:

Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Autót vettem egy szemèlytől.de nem tudom àtíratni a nevemre mivel nem az ő nevèn van a forgalmi se semmi.felkerestem a tulajt.azt mondta autókereskedèsbe adta el.ès valószínűleg onnan vette a sràc akitől mi vettük.a tulaj aztt mondta elküldi az adàsvèteli màsolatàt de.mèg nem èrt ide.ès kötöttem rà biztosítàst de felmondtàk azt is mivel kifutottam a 30 napból az átíràssal.ràadàsul az okmànyirodàban is kifizettem mindent amit kell.csak papírok hiànyàban nem írjàk àt.mit csinàljak? Adjam el èn is?

2016. júl. 15. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Átíratásra nem 15 nap a határidő?

Ahhoz mentél reklamálni, aki a jelek szerint a legkevésbé tehet róla, hogy zűr van az autó körül.

Akitől "vetted" az autót jogilag el sem adhatja neked, ha nem ő a tulajdonos, márpedig a jelek szerint nem az.

Felvetődik a kérdés, hogy ki fizette az autó után az adót, kötelező biztosítást eddig.

Eladni te sem tudod, mert nem a tied az autó.

Az eredeti tulajdonos adásvételije kevés lehet ennek az ügynek a rendezéséhez, kellene az egész láncolat, tehát azé is, akitől te vetted.

Lehet ebből rendőrségi feljelentés lesz, ha nem lesz minden szereplő hajlandó az együttműködésre, ha igen, akkor van esélyed a helyzet rendezésére.

Te is hibás vagy, mert nem nézted át megfelelően az iratokat, de nem vagy egyedi eset, a rendszer sem működik megfelelően.

2016. júl. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az igazi hunyó te vagy. Próbáld meg az első tulajtól végig kérni a papírokat..

ha nem megy, akkor vagy bebuktad, vagy rendőrség(bár ők nem tehetnek ez ügyben semmit) vagy egy ügyvéd, aki aranyáron végigperli az előzőeket...ez mind a te sarad lenne...


...most csak tanulópénz lesz...de annak vaskos.

2016. júl. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amikor megvetted nem nézted mi van az iratokon?
2016. júl. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amikor vetted az autót nem ellenőrizted le a papírjait?!?!


Csak akkor fogják neked átírni a kocsit ha a TELJES adás-vételi láncot be tudod mutatni. Ha nem akkor sosem lesz átírva.

2016. júl. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen.tudom hogy hibás vagyok.meg az adásvételivel azért a tulajt kerestem mert akitől vettem egyszerűen nem reagál semmire.
2016. júl. 15. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!