Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Megszűnt a KGFB a Groupama...

Megszűnt a KGFB a Groupama biztosítónál nem fizetés miatt, és máshol szeretné az üzembentartó újrakötni, de a Groupama szerint erre nincs lehetőség, náluk kell, és ezzel visszaélve horrorisztikus összeget akarnak ráverni. Mik a lehetőségek?

Figyelt kérdés

Évente 130.000 FT lenne a biztosítás náluk, és állítólag nem mehet máshova, de szerintem ez nem jogos. Egyrészt így kényszer monopolhelyzetet teremtenek és vissza is élnek vele, másrészt ha a szerződés megszűnt, miért ne köthetné újra máshol?


Én nem értek hozzá, de aki érdekelt nincs internetkapcsolata és most én járok utána a dolgoknak.


Más: Most azt találta ki, hogy legyek én az üzembentartó és fizetné helyettem mivel nekem sokkal olcsóbb lenne és rámírná az üzembentartói jogot. Viszont ha esetleg Ő balesetet szenved azzal az autóval és Ő a hibás és én vagyok az üzembentartó, akkor jól sejtem a saját autómra is megnőne a biztosítás, mivel elviekben én okoztam azt is és objektív felelősségem van. Még sosem jártam így úgyhogy nem tudom mit lehetne tenni.



2016. szept. 7. 13:17
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Ő az üzembentartó és egyben a tulajdonos is. Mivel az Ő KGFB-je ugrana, így azért szerette volna rámíratni az üzembentartói jogot, hogy alacsony maradjon a KGFB. Viszont ha én vagyok az üzembentartó és ha Ő mint tulajdonos balesetet okoz, akkor - mivel én voltam az üzembentartó - az én autóm KGFB-je is emelkedne, mivel személyhez kötik. Vagy nem?
2016. szept. 8. 11:14
 12/13 anonim ***** válasza:

Az objektív felelősség körébe tartozó bírságok az üzembentartót terhelik, tehát azokat átvállalnád. Hogy fizikailag ki fizeti meg az a ti dolgotok lenne.

A KGFB más tészta. Ha több gépjármű üzembentartója vagy is, a különböző járművek KGFB-je önálló életű. Ezért, hiába vagy akár B10-ben a saját járműveddel, a következővel B00-ról indulsz. És ha az egyiket visszasorolják balesetokozás miatt és emiatt drágább lesz a díja, a másik besorolása marad.

2016. szept. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Már több biztosító is bevezette a károkozói pótdíjat, mely a bónusztól független.
2016. szept. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!