Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Meghúztam egy autót az enyémme...

Meghúztam egy autót az enyémmel, de a sérült autó tulaja irreális árakat mondott a kárrendezésre. Mi ilyenkor a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

A múlt héten meghúztam egy vörös Citroent tolatáskor, az én visszapillantóm egy az egyben berobbant és letört, a Citroen idoma szemmel mérve 50cm-en fekete lett a visszapillantóm festékétől és a hölgy autójának bal visszapillantójának egy darabja letört, de más baja nem lett az autónak.

A tulajdonos nem volt ott, papírt nem írtunk, eljöttem.

A cetlit névvel, telefonszámmal ellátva elhelyeztem, 10percen belül hívott, egyetértettünk abban, hogy a fényezés nem sérült meg, nem karcolódott, csak a műanyag okozott festékcsíkot.

Azt ígérte, hogy e héten utánajár, hogy mennyi a javítása.

Ma kaptam tőle egy telefont, miszerint "alsó hangon" a fényezés 150.000Ft, mert 4 elemet érint a (már) karc,

és ebben az árban még nincs benne az autó tükre, merthogy azt is csak egyben cserélik.


Köteles vagyok-e kifizetni az ehhez hasonló túlszárnyalásokat?

Ugyan nem értek hozzá, de szerintem a 4 elem nem lehet, hogy az bal oldalidomban és az ajtó oldalában merül ki, és lehet kapni bontva használt tükröt, meg kell-e vennem a gyári, új tükröt, ha egy legalább 10 éves kocsiról beszélünk?

Illetve, ha a hölgy ajánlatát - betétpapír - elfogadom, az autó tulajdonosának azon kívül, hogy a bónusza csökken, bármiféle anyagi kötelezettséget tartalmazhat-e a kiírt határozat ezen felül?

Esetleg van más megoldás?



2016. okt. 3. 17:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Lefényképezted a kárt amit okoztál? Mert nagyon úgy néz ki, hogy a csaj egy régi sérülést is veled akar megfizettetni.
2016. okt. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Távozás előtt körbe kellett volna fényképezni a másik autót, kizárva hogy az esetleges "utólagos" sérülések javítását is rád verjék.
2016. okt. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez csel , ne fizesd ki semmilyen papírt ne írj alá . A tükröt után gyártottat is vehetsz . Az egész autó lepolírozgató 15 - 20 ezer Ftból plusz a tükör költség . A biztosító érdeke a nagy számla ,a javító műhely se fényezne hanem polírozná és bontott tükröt tenne . Lehet a nőt is átverték és ő azt hiszi a tutit mondja , be perelhet is abba belefárad , hiába fenyeget megegyeztek és minimális les a kiadásod .
2016. okt. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ez már csak utólag jutott eszembe, sajnos fotót nem készítettem, eléggé izgultam, jogosítványom egy éve van,

meg sem fordult a fejemben ez az aljasság tőle.

De úgy gondolom, hogy egy nem hivatalos fotót nem vesz bizonyítéknak egy hivatalos személy, főleg, ha a kárrendezés a helyszínen nem történt meg.

És szerintem a sérülések elég jól láthatóak, az én visszapillantóm maradványai megvannak, nem tudom, hogy miként használhatnám ezt fel az én oldalam védelmére,

de akkora kár nem keletkezett, hogy durrbele, esetleg szándékosan ejtenek ezen felül a tulajék még több kárt, hogy kifizessem.

Akár el is tussolhatnám a dolgot, de szeretnék korrekt lenni.

Csak nem tudom, hogyan, ha ők egyáltalán nem hajlanak a dologra.

2016. okt. 3. 17:26
 5/15 anonim ***** válasza:
Biztosítónak jelentsétek be. Nem neked kell fizetni.
2016. okt. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha korrekt akartál volna lenni, akkor hivatalos úton, kárbejelentővel intézed.
2016. okt. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Biztos van kötelező biztosításod! Add meg a másik autósnak a biztosítód ne ét. Esetleg tölts ki egy baleseti bejelentő lapot. A többi a biztosító dolva. Neked nem kell fizetned.
2016. okt. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Öröm lehet veled meghúzatni az autót. Itt Németországban 5 év alatt háromszor törték le a tükrömet, kétszer húzták meg a kocsi oldalát, de még egy fia cetlit se láttam senkitől. :-))

Sajnos egy élelmiszerbolt mellett van a lakásunk, és közös a parkoló is. Itt nincs lejárt jogsi, a 95 éves nénikék is autóval járnak bevásárolni. Néha katasztrófa látni, hogyan parkolnak.

2016. okt. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
41%
Lehet márkaszervízben mérette fel a kárt, és ott abszolút reális ez az ár. Biztosítód rendezi, és akkor nincs gond.
2016. okt. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%
Eszedbe ne jusson ekkora összeget kifizetni. Fizessen a biztodítód, erre való a kötelezö fel. bizt. Te max. többet fizetsz a következő évben biztosításra. De ha kis összeget fizet ki a biztosító a károsultnak, akkor még mindig választhatod azt, hogy kifizeted ezt az összeget és nem romlik a B/M besorolás.
2016. okt. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!