Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vásároltam egy autót, mi a...

Vásároltam egy autót, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy autót,viszont a jármű törzskönyvét csak később kaptam meg, mivel a vásárláskor mégnem volt az előző tulajnál. A törzskönyv azóta megérkezett (kb 30 nap), ma átszerettem volna iratni az autót, viszont közölték velem, hogy a NAV, múlthéten lefoglalta a kocsit, az előző tulaj adótartozása miatt. Mi ilyenkor a teendő? Ha kifizeti a tartozást, mennyi idő míg a nav leveszi a foglalást?

2016. okt. 4. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem volt lefoglalva az adásvétel időpontjában, akkor azt nem vihette volna a NAV az adásvétel után, mert a tiéd. A NAV az érte kapott pénzt vehette volna el az eladótól. Ha viszont már lefoglalás alatt volt a kocsi (csak elhallgatta a tulaj), akkor az adásvételi semmis, mert nem volt per -és tehermentes.
2016. okt. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Miért nem a volt tulajdonossal próbálsz egyeztetni?

Egyeltalán szóba áll veled?

Amikor kiderült, hogy nincs törzskönyv, ragaszkodni kellett volna a közös átíratáshoz (legyen ott az eladó is), s ha nem sikerül stornózni az üzletet.

Az átíratást is szépen elodáztad, de ez a kisebb gond.

Az eladónak kell intézkedni, a NAV nem foglalkozik a tiltások feloldásával

2016. okt. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A NAV jogosan foglalta le az autó, mert az az előadó nevén volt, hisz még most sincs átitatva.
2016. okt. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Magyarul:kiadtál egy csomó pénzt valami olyanért ami nem a tied,meg valoszinuleg soha nem is lesz!

Ez a kis sztori a törzskönyvvel is valoszinuleg csak a te atvagasodra ment,meg arra,hogy te adjad oda a lóvét,aztan a többi nem erdekes!Igy most az elozo tulaj meg rohog a markaba,mert penze is lett,meg meg az auto is megamaradt amivel a nav majd mar azt csinal amit akar.......

2016. okt. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az autót még nem vitték el, csak amikor akartam átiratni, akkor mondták, hogy nem lehet, mivel a multhéten le let foglalva a nav által.

És ezt szeretném megtudni, hogy tőlem elviheti-e a "nav" ?

Vagy ha szerencsém van, és tényleg befizeti a tulaj a tartozást (állítólag holnap megteszi), akkor mennyi időre rá irathatom át a nevemre ?

2016. okt. 4. 18:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Mifelénk ezt tanulópénznek hívják. Nagy szerencséd lesz, ha a tulaj valóban befizeti a tartozását.
2016. okt. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

15 napon belül kellett volna átíratnod, ez jogszabályban előírt határidő....

A történtek tükrében meglehet akkor sem írták volna át, homályos mi zajlik a háttérben.

Az egy dolog, hogy az autó nálad van, de nem vagy a tulajdonosa, az még mindig az eladó nevén volt, amikor a NAV lefoglalta, az adásvételi szerződéssel nem kerül a tulajdonodba az autó, amíg azt az okmányirodában át nem íratod.

A NAV a tartozás rendezése után sem valószínű, hogy levelezéseket folytat az okmányirodával, az eladó közreműködése nélkül nehéz lesz átíratni.

Ráadásul a határidő be nem tartása miatt büntethetnek is.

2016. okt. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"az adásvételi szerződéssel nem kerül a tulajdonodba az autó, amíg azt az okmányirodában át nem íratod."


Már többször leírtad ezt a hülyeséget. Honnét veszel ilyeneket?

:(

2016. okt. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!