Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi a teendő ha nem érkezett...

Mi a teendő ha nem érkezett meg a negyedéves kötelező biztosítási csekk?!

Figyelt kérdés
Ilyenkor mit kellene csinálni? Kit kell értesíteni?

2016. nov. 5. 17:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Velem pont most történt ilyen.Annyit tettem hogy leszartam az egészet.Addig jó amíg nem látom a csekket :D Komolyra fordítva a szót,ne aggódj,előbb utóbb biztosan megfog találni téged az említett csekk.Nem fognak megfeledkezni róla
2016. nov. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

- Kérsz új csekket (ügyfélszolgálat, telefon, e-mail, stb)

- A számlaszám és az összeg ismeretében a szerződésszám megjelölésével elutalod, a bizonylatot magadnál tartod az autóban.

2016. nov. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Az első gondolom akkor is leszarja majd, ha a türelmi idő letelte és a szerződés megszűnése után egy esetleges balesetkor ki kell köhögnie egy párszázezres-milliós számlát.
2016. nov. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha van a közelben a biztosítónak irodája, besétálsz oda, és befizeted...

Nem kell csekk, adnak elismervényt a befizetésről.

2016. nov. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

#3


Nézd én leszarom.Ha nem küldik ki hozzám a csekket vagy nem jut el hozzám az nem az én hibám.De gondolom úgyis küldenek felszólításokat a szerződésbontás előtt tehát ígyis úgyis ki fogom fizetni az összeget előbb utóbb.De ettől nem igazán kell tartani mert a csekkek megszoktak érkezni az ügyfelekhez,még ha késve is de megérkeznek.Ügyelnek arra hogy mindenki pergesse a pénzt

2016. nov. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
általában 1 hónappal a lejárat előtt kiküldik, és a lejárat után még 30 napig érvényes! Ha nagyon stresszelsz miatta küldj nekik emailt... amúgy meg le kell sz@rni. A lejárat után egy két nappal biztosan megérkezik a felszólító levél is.
2016. nov. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Te dolgod, hogy állsz hozzá, de a csekket nem ajánlott levélben küldik ki. Ebbez az lehet a csapda, ha nem fizeted be határidőre a dijat, és pont akkor okoznál balesetet, a biztosító képes szemrebbenés nékül megtagadni a kárrendezést. Nincs sehol leírva, hogy a tőlük kapott csekkre kell fizetni, csak az, hogy be kell fizetni.

Nekem KHB-nál van a biztosításom, amikor befizettem náluk, akkor nem is kellett a csekk, azt mondták az csak akkor érdekes, ha másik pénzintézeten keresztül fizetek.

Talán van türelmi idő a befizetéssel, de jobb az, ha rendezve van, nincs kibúvó a biztosító számára.

2016. nov. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Itt az a fő probléma, hogy letelt a lejárat utáni 30 nap türelmi idő is, tehát nem lehet használni így az autót..
2016. nov. 5. 20:28
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért az a napi 500 forintos fedezetlenségi díj is kellemetlenül érinthet, ha tétlenül várod a csekket.
2016. nov. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De most nehogy már az ügyfél hibája legyen az hogyha nem kapja meg a csekket.Az biztos hogy ettől függetlenül én használnám a kocsimat,ők meg bekaphatnák
2016. nov. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!