Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Nemrég vettem egy autót, ma...

Nemrég vettem egy autót, ma vettem észre, hogy nincs a szélvédőn a matrica. Ez ennyire probéma?

Figyelt kérdés

Nem is figyeltem valamiért, pedig az előző tulaj még mondta is, hogy volt szélvédő cserélve. Ma tűnt fel, hogy nincs rajta.

Ez mekkora probléma? Gondolom nem kapok újat, ha a régi nincs meg, és nem hiszem, hogy az előző tulajnak meglenne. Most volt műszakin, mielőtt megvettem az autót (bár érdekes, mert a rendszámról nem kaparták le a matricát se)

Most új rendszámot kell igényelnem, vagy ez a dolog mostanában változott valamit?

Ahogy nézegettem, sok autón nincs ilyen matrica.


2016. nov. 19. 11:44
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Már sok-sok év óta nincs a szélvédőn matrica. Szerintem nem is járnak már olyan autók az utakon, amikre még tettek. A rendszámra teszik, hogy menet közben is le tudják olvasni.
2016. nov. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érzem, kétféle dolog keveredik a kérdésben.


Van szélvédő matrica, és voltak matricák a hátsó rendszámtáblán.


A hátsó rendszámtáblán a műszaki vizsga érvényességét és a jármű környezetvédelmi besorolását jelző matricák (jogszabályi megnevezéssel: plakettek) 2016. január 1-e óta nincsenek. Úgy értem, az azóta vizsgáztatott autókon már nincsenek, nem kellenek.


Az újtipusú rendszámokhoz, azaz a 2004. május 1-étől kezdődően kiadott rendszámos autókon az első szélvédőn szükséges a regisztrációs matrica.

„55. § (1) Az új típusú rendszámtáblához tartozó regisztrációs matrica személygépkocsi, tehergépkocsi, autóbusz és vontató járműnyilvántartásba történő vételét és a hatósági jelzés valódiságát igazolja.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott új típusú rendszámtábla regisztrációs matrica nélkül érvénytelen.

(3) A regisztrációs matricát a jármű első szélvédőjén belülről – kívülről jól látható módon – a jobb alsó sarokban kell az ügyfélnek elhelyeznie.”

[link]


Az újtipusú rendszámtábla arról ismerhető fel, hogy a „H” fölött az EU körcsillagos jele van; mintáját, részletes leírást is tartalmazza a jogszabály.


„56. § (1) A regisztrációs matrica utángyártása a közlekedési igazgatási hatóság engedélyével lehetséges. Az engedély kiadása, továbbá az igazgatási szolgáltatási díj ügyfél által történő megfizetése után a Hivatal gondoskodik a regisztrációs matrica gyártótól való megrendeléséről.

(2) Az elveszett, eltulajdonított és a (3) bekezdésben meghatározottak kivételével a megrongálódott regisztrációs matrica utángyártása nem engedélyezhető. A járművet ebben az esetben át kell rendszámozni.

(3) A megrongálódott regisztrációs matrica utángyártása akkor engedélyezhető, ha az azon feltüntetett rendszám vagy vonalkód alapján a matrica még azonosítható. Az utángyártandó – a szélvédőről eltávolított – matricát a kérelem benyújtásakor be kell mutatni.

(4) A (3) bekezdés szerint utángyártott és a (7) bekezdés alapján egyedileg gyártott regisztrációs matrica átvételéig, de legfeljebb 30 napig a járművel abban az esetben lehet közlekedni, ha az rendelkezik a már kiadott új típusú rendszámtáblákkal.

(5) A forgalomból kivont jármű esetében a regisztrációs matrica utángyártása nem engedélyezhető a kivonás időtartama alatt.

(6) A rendszámtábla és a regisztrációs matrica egyidejű utángyártása nem engedélyezhető.”

2016. nov. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy a rendszámra nem kell már plakett,azért csodálom, hogy nem kaparták le.

De akkor már reg. matrica sem kell a szélvédőre?

2016. nov. 19. 16:53
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

De kell ra!!

Ket kozeli baratomat allitotta meg a rendor, feltunt neki, hogy ninca rajta reg matrica. Mindkettotol elvette a forgalmit. +5.000 FT bunti (ez mar lehet a rendor joszivusege volt, hogy csak ennyit adott).

2016. nov. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Regisztrációs matrica bizony kötelező, részben ezzel igazolod, hogy nem régi típusú rendszámtáblád van, amire utólag ragasztottad fel a kék sávot a csillagokkal, és az ország jelzésével (lehet ilyen matricát kapni)
2016. nov. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"De akkor már reg. matrica sem kell a szélvédőre?"


Melyik részét nem értetted a 2. válasznak?

Vár, segítek:

Ha ilyen rendszámod van [link] akkor kell regisztrációs matrica.

Ha pedig ilyen [link] akkor nem kell a matrica.


Vágod?

2016. nov. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*jav: várj, segítek
2016. nov. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az utóbbi van, amit mutattál. Pirosfehérzöld a H betű fölött, és nem kék EU csillagos.

Akkor ezekszerint nekem nem kell reg matrica.

Kösz az infot. (:

2016. nov. 20. 14:19
 9/9 anonim ***** válasza:
86%
Na végre!
2016. nov. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!