Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit tehet az autó eladója, ha...

Mit tehet az autó eladója, ha a vevő nem íratja át?

Figyelt kérdés

Múlt héten eladtam a kocsim, nem volt jó állapotban, potom pénzért hírdettem. Jelentkeztek is rá, megírtuk az adásvételit tanúkkal. Lejelentettem az eladást, lepecsételték a kormányablaknál ahol voltam (ott mondta az ügyintéző, hogy nem íratta még át az új tulaj). Másnap keresett az "ember", hogy nincs pénze átíratni, nem veszem e vissza? Mondom mi van? Ilyen valakinek tényleg eszébe jut?? Mondtam, hogy nem, meg, hogy már le is van jelentve.

Ma itthon várt bírság, jogosulatlan autópálya használat miatt. Fel is hívtam őket, hogy tisztázzam, majd e-mailben átküldtem a beszkennelt, lepecsételt papírt. (24-én adtam el a kocsit, az ügyintéző mondta, hogy bírság van 24-26-27-re -.-)

Műszaki (szerencsére) csak január végéig van. Biztosítása gondolom nincs, mert én lemondtam.

Nem akarok más sz*rja miatt magyarázkodni! És attól tartok, hogy nehogy valami nagyobb baromságot csináljon, ami miatt engem keresnek.

Mi a megoldás??



Bónusz kérdés: Egy hete vette a kocsit, most nem sokkal többért, mint amennyiért adtam fent van hahun. Mi lehetett az ok amiért vett? (vagy csak túlagyalok már mindent, de ideges vagyok miatta)



#autó #nem íratja át #új vevő
2016. dec. 1. 22:41
1 2
 1/12 nemcso ***** válasza:
100%

Megoldás:

[link]

2016. dec. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Bajod nem lesz, mivel te - nagyon helyesen - jelentetted az autó eladását, tehát tudod bizonyítani, hogy az autó már nem a te tulajdonodban van.

Ne a palival levelezz, bár sajnos még lehet futnod kell egy kört az okmányirodában, vagy a rendőrségen, hogy kíméljenek a további levelek kiküldésétől, küldjék azokat az adásvételin feltüntetett személynek.


Bónusz: Nem tudja eladni, amíg át nem íratta, de ez sajnos nem akadályozza meg abban, hogy esetleg palira vesz valakit (jobb ennek is elébe menni az említett rendőrségi, vagy okmányirodai körrel).

Abba a történtek után ne menj bele, hogy új adásvételit írtok, neked ahhoz az autóhoz már nincs közöd, még véletlenül se adj esélyt arra, hogy mégis neked kelljen a számlákat kifizetni (másik adásvételi írásával)

2016. dec. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Te mindent jól csináltál.

Annyit tegyél meeg, hogy személyeseen menj be a hatóságohoz, mert az emil még nem az igazi..


Ha személyesen mutatod meg az eladási okmányt az autópályásoknak, akkor később nem dörömböl a végrehajtó. Mindenről legyen okiratod, hogy bemutattad, sőt lemásolták.


amúgy a vevő tipikus kisstílű nepper...ezt bizony benézted. Lépj, amíg lehet.

2016. dec. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Semmi teendőd nincs. Eladtad, kijelentetted határidőn belül. Neki van még egy hete az átíratásra, ha az letelik, majd megkeresik. Rosszabb esetben kaphatsz még pár megkeresést ilyen-olyan szabálytalanság miatt, ezt gyorsan tudod tisztázni az adásvételiddel.

Az a lényeg, hogy a szerződésen pontosan szerepeljen az adásvétel ideje (óra/perc), és ne adj át biztosítási papírokat, így nem tud különösebb kellemetlenséget okozni.

(Velem régebben előfordult, hogy eladás után fél évvel kaptam idézést a rendőrségtől, hogy adjam le a jogosítványomat gyorshajtás miatt, másik esetben személyesen jöttek ki rendőrök hozzám /értem/, mert állítólag cserbenhagyást követtem el. :) Még jó, hogy mindig megőriztem az adásvételiket. )

2016. dec. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 veterán vas ***** válasza:
69%

Ha minden úgy van ahogy leírtad, akkor mit aggódsz? Eladtad, bejelentetted, ennyi volt, kész. Nem a Te dolgod a kocsi "utóéletének a gondozása".

Nekem az egyik autómat -anno- az eladást követő napon rommá törték.

És???? Kit érdekelt?

2016. dec. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Bakker papír őrizgetésben nem vagyok nagy, de nagyon elteszem.

Semmilyen papírt nem írnék vele még egyszer. Elég messze is lakunk egymástól.

Bízok benne, hogy leg rosszabb esetben műszaki lejárta után elveszik a rendszámot, ha esetleg más nem történik addig. Hátha beszaratják kicsit vagy valami, hogy átírja.


Ha a cikket jól értem, akkor ha több a kettőnél és nem íratja át időben, akkor én kérvényezhetem, hogy vonják ki az autót a forgalomból?

De rendszáma akkor is marad, ami után továbbra is engem keresnek. Nem?


Azért vicc, hogy leadod a papírt, mindent megteszel amit kell, és rendszerből nem tudják kinézni, hogy kihez tartozik az autó?

2016. dec. 1. 23:11
 7/12 anonim ***** válasza:
Ugye legalább megnézted a koxos személyi igazolványát, és nem valami kamucsávónak adtad el a talyigát? Mert az utóbbi esetben még a fogdában is ébredhetsz egyszer.
2016. dec. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ja, az volt s személyin.
2016. dec. 1. 23:35
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

#7, aztán miért ébredhetne a fogdában?

Még egy közjegyző sem olyan személy, aki leellenőrizhet egy okiratot egy tárgyalásnál, hát még egy magánszemély...

Íme a kiskapu...

2016. dec. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#8: Csak azért, mert ha valaki kamu névvel megvásárolja az autóját, majd azzal bűncselekményt követ el, akkor a rendőrök az eladót fogják először lecsukni, aztán lehet magyarázkodni!


"Még egy közjegyző sem olyan személy, aki leellenőrizhet egy okiratot egy tárgyalásnál, hát még egy magánszemély... "


Erre csak azt tudom írni: HAHAHA! Nem tárgylás volt, hanem teljes bizonyító erejű magánokirat készült.

Te se jártál még közjegyzőnél!

2016. dec. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!