Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Eladtam az autómat, a vevő...

Eladtam az autómat, a vevő széthajtotta, elszakadt a vezérműszíj tőlem követel majdnem 100 E ft-ot! Mit tehetek?

Figyelt kérdés
2 hete eladtam az autómat, a vevő 2 nap múlva telefonált hogy elszakadt a vezérműszíj, elvitte műhelybe ahol már egy rakat hibát fedeztek fel meg mindenbe belekötöttek. Tény és valóság: A kocsi teljes mértékben használható volt, nem folyt se a víz se az olaj, rengeteg új alkatrész.. Az eladás előtt 2 héttel cseréltem az autóba gyári minőségű gyertya garnitúrát, a vevő azt állitja azt is ki kellet cserélni.. ( egy 300 kilométert megtett garnitúrát!) A lényeg hogy az autó használható volt, a vevő átnézte kipróbálta, rejtett hibák nem voltak 18 éves kocsiról van szó. Na most a vevő elég furán " rallysan" vezetett rá is szóltam hogy nem versenyautó, finomabban. most töllem követeli a 98 000 ft javítási illetve alkatrész költséget. Az adásvételibe be írtam hogy a vevő átnézte és kipróbálta a kocsit. 150 E ft volt az ára és most majdhogy csak visszaköveteli mert úgy vezetett mint egy állat. Továbbá lyukas hűtő, ( egyáltalán nem folyt belölle nem is csepegett a víz!) egyáltalán nem működő hűtő ventillátor, ( eladást megelözően 2 héttel tettem bele hibátlan ventillátort! ) és még sorolhatnám. A csaknem 100Ezret nem fogom tudni neki megadni mert nincs rá pénzem tulajdon képpen ha lenne se szeretném kifizetni hisz egy teljesen használható, jó állapotban lévő autót adtam el neki. Mit tehetek hogy elkerüljem a fizetést? A vevő azt mondta egy hetet vár aztán jogi útra tereli a dolgot.

2014. okt. 20. 16:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2014. okt. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%

A szervizben jól átverték. Nekem is volt már h elvittem az autómat budapesti kőbányai szervizbe futóműállitásra és ott is 90 valahány ezernyi baromságot fedeztek fel. Hogy ezek miatt a futóművet se lehet beállitani.... Na beszopták mert elvittem megvizsgáltatni, szar se volt igaz, csak próbálkoztak. végül a futóműállitást is bukták. Hülye köcsögök. Azóta eltelt 4 év, azóta se kellettek azok a cuccok amiket azok összebaromkodtak. Aztán érdekes mód egy 8. kerületi szervizben találtam teljes korrektséget, meg is lett a futóműbeállitás.


Itt is ez lehetett. Szervizben látták h kis csóró sutyerák bejön az olcsó vacak tragacsával, hát szivassuk meg h csomót kell rá költeni. Azt már kész is van. Szóval ne a vevőt szidd elsődlegesen..... ha olyan rallysan vezetett próbaúton h rá kellett szólnod, akkor biztos egy észkombájnn és ezt a szervizben is látták, hát lehúzták, ennyi. Engem meg a nagyobb értékü autóm miatt akartak kőbányán.


Szóval szard le, cserélj számot, cimed remélem nem tudja, az ilyen a jogi úthoz is hülye ne aggódj. amúgy is már 2 hét utánn bszhatja. Meg te mondod h beleirtad abba a rákba h átnézte, kipróbálta. Innentől kezdve söprögesd le a válladról, mossad a kezeid.

2014. okt. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 egySanyi ***** válasza:
90%
18 éves kocsiról beszélünk, átnézte, kipróbálta, működött rendesen. Az már nem a te felelősséged, hogy idióta módjára vezetett és széthajtotta 2 nap alatt. Pereljen csak nyugodtan úgyse tud bizonyítani semmit se.
2014. okt. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Legközelebb ha meghallod a telefonba, hogy "mennyi a vége tesó", akkor mondd azt, hogy már elkelt!
2014. okt. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ne csinálj semmit, mond meg neki, hogy pereljen nyugodtan. Hidd el nem fog. De ha fog az sem gond, úgyis elveszíti az első 3 percben a pert akkor is ha meg sem szólalsz a bíróságon.
2014. okt. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az a gáz itt tényleg, hogy átverték a szervizben és azt hiszi te verted át...
2014. okt. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Azigen :D Elég könnyen veszitek, tulajdonképen én is így lennék a dologgal hogy "lesz..om" mert teljes mértékben használható kocsit adtam ki a kezemből.. csak találtam pár jogi dolgot pl hogy magánszemély mint eladó, 6 hónap "garancia" kereskedőnél ez 1 év..
2014. okt. 20. 18:37
 8/14 anonim ***** válasza:

Ilyet biztosan nem találtál, lévén ilyen NINCS.


Ha találtad linkeld a jogszabályt. (csodálnám ha menne)

2014. okt. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kimásoltam egy kis rész és még találtam egy csomó ilyet : A jogilag egyszerűbb eset amikor magánszemélytől vásárolunk használtautót. Ebben az esetben NEM fogyasztói szerződésről beszélünk, a jogszabály fél év szavatosságot ír elő amennyiben az adásvételi szerződésben ez nincs másképpen rögzítve. A hibás teljesítés bizonyítása ilyenkor a vásárló dolga. Magyarán szólva, ha a szavatosságot kizárták a szerződésben, akkor nincs esélyünk szavatossági igény érvényesítésére. Amennyiben nem zárták ki, akkor is elég nehézkes az igazunk bizonyítása.
2014. okt. 20. 18:51
 10/14 anonim ***** válasza:

És ezt értelmezted is?


Segítek:


Ad1: ha bele van írva ez a kis mondat (ami minden épeszű adás-vételi szerződésben benne van), hogy "A Felek rögzítik, hogy a gépjárművet a Vevő a megtekintett és általa ismert, használt állapotban vásárolja meg, és Vevő annak műszaki állapotával kapcsolatosan a későbbiekben sem támaszt és nem is támaszthat kifogást, vagy igényt az Eladóval szemben. "


ad2: Még ha nem is lenne valami csoda folytán ez beleírva akkor is az a helyzet áll fenn használt autó esetében, hogy a vevőnek AZT kell bizonyítania, hogy a hiba már a vásárláskor FENNÁLLT ÉS AZ ELADÓ TUDOTT RÓLA.


Ezt bizonyítani gyakorlatilag teljességgel lehetetlen. Még azt is, hogy a hiba fennállt, azt meg, hogy te tudtál róla szinte lehetetlen.

2014. okt. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!