Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit tehet az autó eladója, ha...

Mit tehet az autó eladója, ha a vevő nem íratja át?

Figyelt kérdés

Múlt héten eladtam a kocsim, nem volt jó állapotban, potom pénzért hírdettem. Jelentkeztek is rá, megírtuk az adásvételit tanúkkal. Lejelentettem az eladást, lepecsételték a kormányablaknál ahol voltam (ott mondta az ügyintéző, hogy nem íratta még át az új tulaj). Másnap keresett az "ember", hogy nincs pénze átíratni, nem veszem e vissza? Mondom mi van? Ilyen valakinek tényleg eszébe jut?? Mondtam, hogy nem, meg, hogy már le is van jelentve.

Ma itthon várt bírság, jogosulatlan autópálya használat miatt. Fel is hívtam őket, hogy tisztázzam, majd e-mailben átküldtem a beszkennelt, lepecsételt papírt. (24-én adtam el a kocsit, az ügyintéző mondta, hogy bírság van 24-26-27-re -.-)

Műszaki (szerencsére) csak január végéig van. Biztosítása gondolom nincs, mert én lemondtam.

Nem akarok más sz*rja miatt magyarázkodni! És attól tartok, hogy nehogy valami nagyobb baromságot csináljon, ami miatt engem keresnek.

Mi a megoldás??



Bónusz kérdés: Egy hete vette a kocsit, most nem sokkal többért, mint amennyiért adtam fent van hahun. Mi lehetett az ok amiért vett? (vagy csak túlagyalok már mindent, de ideges vagyok miatta)



#autó #nem íratja át #új vevő
2016. dec. 1. 22:41
1 2
 11/12 veterán vas ***** válasza:
53%

#10!

Túlliheged a történetet.

Eddig minden autóm eladására, előre kitöltött adásvételivel készültem. Tanúk, adatok, minden benne. Csak elkértem a vásárló igazolványát és beírtam az Ő adatait.

Aztán aláírtuk, megszámoltam a pénzt odaadtam a forgalmit és integettem az autó után.

Ennyi.

Se közjegyző, se NAV, se INTERPOL.


(jah, sosem adtam el semmit "rómainak", csak európainak)

2016. dec. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Veterán vas, nem én lihegem túl!

Olvasd már el a #9 beszólását, ő emlegette a közjegyzőt. Na arra reagáltam.

2016. dec. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!