Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Édesapám elhunyt, a nevéről...

Édesapám elhunyt, a nevéről átíratni a járműveket mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

A kérdést már feltettem autók témában sajnos utolag láttam, hogy rossz helyre.

"Édesapám tegnap elhunyt. Nevén volt egy személygépjármű, egy piros rendszámos jarmű és egy utánfutó. Ilyen esetben ugyanannyi az átírás mint eladásnál? Koszonom :("


2016. dec. 12. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

nem tudod most átiratni

majd a hagyaték részét képezi és majd megöröklik az örökösök, akkor lehet majd átiratni

2016. dec. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem, de meg kell várni a hagyatékit. És azzal a papírral lehet majd átíratni az örökösnek.

Talán csak az eredetvizsga alól mentesül, a többit fizetni kell, mint egy vásárlásnál.

2016. dec. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Halottam olyanról, hogy 15 napon belűl kell elintézni ezeket, a hagyatékinak is 15 napon belül meg kell lennie?

Köszönöm amúgy a válaszokat

2016. dec. 12. 11:53
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Szia először hagyatéki ami lehet egy hónap vagy több is, ez a közjegyzők hatásköre. Eredet vizsga ,vagyonosodási illeték ezt neked kell fizetni sajnos. Mi is családon belül akartuk átírni, de inkább maradt a úgy ahogy van. De a te esetedben muszáj lesz, mivel nem él már apu sajnos. Eladni sem tudod még nincs a neveden.
2016. dec. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok nálunk egy autó költség lett volna 40 körül, de függ attól is mekkora autó hány éves stb. Tehát lehúzás az egész....
2016. dec. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

A hagyatéki eljárást a jegyző folytatja le. Ezen az esményen minden örökös részt vesz. Maga az eljárás hónapokoig elhúzódik, pláne ha az örökösök nem tudnak megegyezni...

Ha megvan a jogerős hagyatéki végzés, és te örökölted a járműveket, akkor mehetsz átiratni a nevedre őket. Vinned kell a járművek forgalmiját, törszkönyvét, és a jogerős hagyatéki végzést.

Erdetvizsgát nem kell csináltatni, viszont az új forgalmi, és az új törzskönyv árát ki kell fizetni. Ez járművenkéként 12000 forint.


Fogadd részvétem édesapád miatt, az enyém tavaly halt meg. Nekem is végig kellett járnom ezt a procedúrát.

2016. dec. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"15 napon belűl kell elintézni ezeket,"

Mihez képest 15 nap???


Adásvételi szerződés esetén valóban 15 nap. De a te esetedben honnan számítana a 15 nap? Meg kell várnod a hagyatékit, és majd utána tudod csak átíratni.

Ha el akarod adni, NEM KELL átíratnod, csak a vevőnek adnod kell egy hagyatéki végzést (ha te vagy az örökös). És úgy tudja átíratni.

2016. dec. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A hagyatéki az akár hónapokig is eltarthat, addig nem tudsz csinálni semmit az autóval.
2016. dec. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A 15 napot ugy tudom a haláltól számítják, anno egy tv-s interjúban halottam előszőr erről, hogy 15 napon belül át kell iratni az autót családon belül, mert ha nem az államtól kell "kiváltani" ami az értékének összege.

Nem tudom, hogy ez esetben vagy a mai napon is él ez.

Mindenesetre a napokban utána nézünk. Köszönöm

2016. dec. 12. 13:58
 10/10 A kérdező kommentje:

Édesanyám volt okmányirodában. Azt mondták a 15 napos felöröklést eltörölték már, és az átiratás sem lesz teljes költségű, pár ezer Ft az új papírok.


Köszönöm a válaszokat.

2016. dec. 16. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!