Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Motorszám? Ez most hogy van?

Motorszám? Ez most hogy van?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy autót a kereskedésben aminek a forgalmijában motorkód szerepel.

Mentem az eredetvizsgálatra és megtalálták benne a motorszámot. oké mondta a vizsgáló semmi gond mert ő visszanézte a rendszerben, és az előző tulaj mikor 2011-ben megvásárolta az autót, vitte eredetvizsgára már akkor is ez a motorszám szerepelt az autóban de neki mégis csak motorkódot írtak a forgalmiba. Kaptam egy "B" minősítésű eredet lapot. Megyek az okmányirodába nem bírják átírni mig a közlekedési hatóság nem ad egy igazolást, hogy beírhatják ezt a motorszámot. Ok. Az NKH addig nem is foglalkozik velem míg a motorról egy adásvételit nem viszek. Kérdezem tőlük hogy én honnan adjak mert amikor 2011- ben megvásárolták már akkor is ez a motor volt benne.Ezt ők nem tudják, kérjem meg az okmányirodát adat módosításra.Az okmányiroda megkérte Budapestet adatmódosításra amit elutasítottak. Kérem segítsenek nekem, mert már nem tudom mit tegyek.



2017. jan. 14. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Ki kell savazni a motorszámot, hogy csak a motorkód legyen olvasható (véletlenül ráfolyt az akkusav..), elvinni egy NKH bevizsgálásra és az adatlappal lehet menni átírni. Iszonyat fejetlenség van most ezekkel a motorkódos forgalmikkal és a motorcserékkel.
2017. jan. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De az eredet vizsgán mág két napja lefotózták.
2017. jan. 14. 14:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen ez necces lehet, de hát véletlenek vannak, a kénsav pedig elég gyorsan mar, főleg töményen. Aki belefutott már ilyenbe, az tudja, hogy el kell tüntetni a számot, mert hiába a motorkódos forgalmi, az eredetvizsgán mégis nézik a motorszámot és ha nem stimmel, akkor beindul a bürokrácia. Esetleg kérni kell átírás halasztást a dokumentumok rendezésére és közben a zárlatos akkuból kifröccsen a sav..

Ebben az országban nem lehet okosságok nélkül megélni.

2017. jan. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én első körben egy másik okmányirodába mennék, mert néha hülyék az ügyintézők.


Az én forgalmimban is csak motorkód van pedig ép a motorszám, hiszen 2016 január óta nincs motorszám a forgalmi engedélyben, csak a motorkód. Így már nem is foglalkoznak motorszámmal, akár cserélgetheted is a típusazonos motorokat.


Ennyi van a motorszám helyén (P.5 sor):

[link]

2017. jan. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!