Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ebben az esetben ki fizeti a...

Ebben az esetben ki fizeti a gépjárműadót? SOS!

Figyelt kérdés
2016.06.23-án került a nevemre egy autó. Használtan vásároltam. 2016-ban annak kellett fizetni, aki 01.01-én a tulajdonos volt (vagy üzembentartó). Most 2017-ben nem adják ki a parkolási matricát, mert 2016.12.03 állás szerint az autóra gépjárműadó hátralék van. Nekem csak 2017 márciusában kell fizetnem ezt, ha jól informálódtam. Akkor mi közöm van ahhoz, hogy az előző tulaj nem fizette ki a második féléves díját?

2017. jan. 27. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg bejelentetted a vásárlást az okmányirodában (talán 15 nap határideje van).

Szerintem a gépjárműmatrica-ügyintézők közül kevesen fogják olvasni a kérdésedet, így inkább menj be hozzájuk az adásvételivel akár, és kérdezz rá, hogy akkor most miért.

Jól tudod, legalábbis utolsó infóm szerint is aki január1-én tulaj az fizeti az adót is rá abban az évben.

2017. jan. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Természetesen bejelentésre került, a nevemre került az autó, vagyonszerzési adó minden fizetve. Persze engem akarnak plusz költségekbe verni azért mert előző tulaj nem teljesíti a kötelességét. Logikus. Köszönöm a megerősítést!
2017. jan. 27. 14:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Neked 2017.01.01.-től kell fizetni, két részletben ( márc. és szept.)

A tavalyi év az előző tulajé.

Lehet, hogy ő nem jelentette le az adás-vételt.


Elvileg ezen nincs mit ragozni, ha te kellő időben átírattad az autót.

Ha nem, az bukta.

2017. jan. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

" Persze engem akarnak plusz költségekbe verni azért mert előző tulaj nem teljesíti a kötelességét. "

Nem hiszem hogy ez szándékos. Egyszerűen figyelmetlenek. Nyilván az előző tulajnak eszébe sem volt befizetni a tavalyi második részletet, mert akkor már a tiéd volt, és talán nem is tudta, hogy azt még neki kell fizetnie. Nyilván a tartozás valós - csak nem a te sarad.

Kizártnak tartom, hogy ha bemész személyesen ne tudnátok rendezni a helyzetet.

2017. jan. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hétfőn bemegyek, remélem sikerül rendezni. Természetesen én jelentettem már másnap.
2017. jan. 27. 15:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy kérdés: az autó nem volt kivonva előtte a forgalomból? mert ha igen, akkor jogos a dolog!
2017. jan. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem volt, 98 óta forgalomban van.
2017. jan. 29. 16:50
 8/8 ElvisMatthewUrban válasza:

Én őt ajánlanám neked.

[link]

2017. márc. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!