Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kell-e súlyadót fizetnem?

Kell-e súlyadót fizetnem?

Figyelt kérdés
Üdv! Vásároltam egy 2016 november óta ideiglenesen kivont autót. Most pénteken (2017feb.10) iratom a nevemre, de átírás után megy újra azonnal ideiglenesen kivontnak. (karosszéria munka miatt) Átirás idejére vissza kell kerülnie forgalomba. Így elvileg 1 napra papir szerit forgalomban lesz. A kérdésem, hogy ilyenkor egy teljes félévet ki kell fizessek jan.1-töl vagy részarányosan kell vagy semmit se kell fizessek utána? Köszönöm előre is a segítséget!
2017. febr. 9. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel 2016 január 1-én még nem a te neveden volt, így az előző tulajnak fog menni a teljesítményadó. Ha bejelentette, hogy eladta, akkor nem. Akkor neked megy és ki kell fizetned.
2017. febr. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor még az ő nevén volt, viszot akkor is ki volt vonva, így neki se kellett fizetni...ezért nem tudom, hogy ilyenkor mi a helyzet.
2017. febr. 9. 10:27
 3/6 anonim ***** válasza:

"Átirás idejére vissza kell kerülnie forgalomba"


Ez biztos?

Én az ideiglenesen kivont motorokat simán átírattam eredetvizsgával, biztosítási igazolással meg a többi papírral, de visszahelyezés nélkül. Még meg is kérdezte az ügyintéző, hogy "és maradhatnak is kivonva?"...

2017. febr. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

(Nem tudom milyen autó, de ha nem lakókocsi, autóbusz, teherautó, vagy nyergesvontató, akkor nem súlyadót, hanem teljesítményadót kell fizetni.)


A gépjárműadóról szóló 1991. évi LXXXII. törvény rendelkezik e tárgykörben.

[link]


Általános esetben, tárgyévben, a gépjárműadó alanya az, aki a hatósági nyilvántartásban az év első napján üzemben tartóként, ennek hiányában tulajdonosként szerepel. ← 2. § (1)

Vannak eltérések, például év közben vásárolt új autó esetén, vagy forgalomból kivont jármű átruházása esetén. ← 2. § (2)–(4) és (6)

Az adóévre járó adót az adóalany köteles megfizetni. ← 2. § (7)


„Ha a tulajdonátruházás tárgya forgalomból kivont gépjármű és az átruházó a változást a külön jogszabály szerint bejelentette, akkor a gépjármű forgalomba való visszahelyezését követő hónap első napjától nem minősül adóalanynak. Hivatkozott időpontoktól kezdve az átruházótól tulajdonjogot szerző felet kell az adó alanyának tekintetni, kivéve, ha a változást követő évtől, illetőleg hónaptól a hatósági nyilvántartásban harmadik személy szerepel tulajdonosként.” ← 2. § (4)


Tehát, ha valamelyik hónapban forgalomba helyezed, akkor annak a hónapnak a végéig még az eladó az adóalany, a következő hónap első napjától leszel te.


„Az adókötelezettség annak a hónapnak az utolsó napjával szűnik meg, amelyben a hatóság a gépjárművet bármely okból a forgalomból kivonta.

Ha a forgalomból kérelemre kivont gépjárművet a kivonást követő hónapban a kivonást kérelmező újra forgalomba helyezteti, akkor az adókötelezettség – a (2) bekezdésben foglaltaktól eltérően – nem szűnik meg a forgalomból való kivonás hónapjának utolsó napjával.” ← 4. § (2)-(3)


Tehát, ha már te, újból kivonatod a forgalomból, akkor a rákövetkező hónap első napjától szünetel a díjfizetési kötelezettség. De, ha a következő hónapban visszahelyezteted a forgalomba, akkor közben nem szünetel a díjfizetéses időszak.


Te dolgod, de csak az átírás miatt, nem szükséges forgalomba helyezni. Az más kérdés, hogy, például, az eredetiség-vizsgálatot hogyan tudod elvégeztetni. Vannak ugyan mobil vizsgálók, és nem tudom, milyen állapotban van, de ha karosszériásnál szét van szedve?

2017. febr. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ez egy mazda mx5 és járóképes, viszont az eredetvizsgára tréleren kell vigyem, mert még utvonal engedélyt se adnak arra, amin van műszaki, csak olyanra, amin nincs...(Magyarország...)megpróbálom majd átírásnál megkérdezni, hogy maradhat-e kivonva. De azt az infot kaptam, hogy átírás után automatikusan visszahelyeződik forgalomba és ujra ki kell vonnom.
2017. febr. 9. 11:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Hmm... Ja igen, elég zsákutca. Tréler vagy visszahelyezés, ez a két választás.

Ha bemész átírni, akkor ott intézheted rögtön a kivonást is, csak szólnod kell hogy az átírás mellett ideiglenesen szeretnéd kivonatni.

2017. febr. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!