Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi a teendő egy kárbejelentés...

Mi a teendő egy kárbejelentés után (tobbi lent)?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy volt még januárban egy koccanásunk, de még csak most született jogerős határozat a javamra.


Beadtam a biztosítónak (Groupama) a papírt, mire ő mondja hogy fizetni kell 20.000 forintot, hogy egy kárszakértő kijöjjön és felmérje a káromat.

Ez tényleg így van? Sehol nem olvastam még ilyet.



2017. máj. 14. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:

A rendőrségi határozattól függetlenül 30 napon belül jelezni kell a káreseményt a biztosító felé. Ott kitöltetnek még egy kárbejelentőt,csak hogy ne unatkozz. Majd a kárszakértő felméri a károdat. Ha nem mozgásképes a járgány, akkor egyeztetett helyszínre mennek. Nem sok ilyen esetem volt eddig, de egyszer se kértek külön pénzt a kárszakértők!

Ha pedig megvolt a kárösszeg és elfogadod, akkor már csak a rendőrségi határozatot kell megvárni és indul az utalás.

Ezért nem érdemes kis koccanásnál rendőrt hívni ha az okozó elismeri a felelősségét.


Nálad a fentiekből mi nem valósult meg? Későn jelentetted a kárt? Mozgásképes az autó de kényelmi szempontok miatt kéred házhoz a kárszakértőt?

Vagy valami más?

2017. máj. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


A probléma az, hogy a károkozó otthagyott a helyszínen, de sikerült felírni a rendszámát és meg is találták.


A baleset után is voltam a biztosítónál, aki elküldött, mondván rendőrségi papír nélkül nem tud csinálni semmit..

Aztán most már van papír, de még én fizessek.

Egyébként az autó működő képes.

De azt hiszem ez a javíttatás rám marad..

2017. máj. 14. 16:40
 3/4 anonim ***** válasza:

"fizetni kell 20.000 forintot, hogy egy kárszakértő kijöjjön és felmérje a káromat."


Na ez az!

Ha mozgásképes a járgány, akkor elmész a biztosítóhoz és ingyen megszakértik.

2017. máj. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nekem még azt sem említette, hogy ha mozgásképes akkor menjek be és ingyen megcsinálják.

Nyilván akkor ezt választom.


Köszi a választ!

2017. máj. 15. 06:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!