Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mind a ketten tolatás közben...

Mind a ketten tolatás közben ütköztünk, ki a hibás? ( többi lent)

Figyelt kérdés

A tegnapi nap folyamán történt eseményt írnám le.

Egy bolt előtt parkoltam, ahonnan szerettem volna kiállni , azaz kitolatni. Láttam hogy egy másik autó áll be mögém a bolt túlsó oldalára a parkolóba, ahova beállt orral.Tehát a két autó egymás mögött volt háttal. Miután láttam hogy megállt, körül néztem, elkezdtem kitolatni, indexelni balra. Én már tolattam, amikor (elmondása szerint ) ő is elkezdte a tolatást neki jobbra. Én mar ki fordultam,amikor egy nagy reccsenést hallottam, és észleltem hogy az autójának a hátulja(lökhárító bal széle) közeledik az autóm jobb oldalához. . A lökhárítójával végig húzta a jobb oldali ajtóimat( neki kb. 2 karcolás látszik ) . Nagy ijedtemben nem kertem tőle semmi egyebet mint a telefonszámát.. A mai napon màr nem akarja elismerni, hogy nem vette észre hogy én már megkezdtem a tolatást.

Ki a hibás ? Kar bejelentő esetén számíthatok valamire ? A válaszát nagyon köszönöm.



2017. febr. 14. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem ismeri el, nem lesz kárbejelentőd sem..

Balesetnél, ha nincs személyi sérülés, és a vétkes fél elismeri a hibát, azt azonnal le is kell fixálni, nem utólag intézkedni, mert ha elhagyjátok a helyszínt nehéz lesz rekonstruálni a történteket.

Megegyezés hiányában rendőrt kell hívni.

Ez mondjuk olyan esetnek tűnik, ahol még a rendőrnek is nehéz bizonyítani, hogy nem egyszerre tolattatok, s kinéz egy megosztott felelősség megállapítása, ha nincs egyértelmű bizonyíték, hogy másképpen történt (tanúk, videokamera felvétel)

2017. febr. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Alex Fly ***** válasza:
Ha az ajtódon van sérülés, neki meg a lökhárítóján vannak nyomok, akkor nyilvánvaló, hogy előbb kikanyarodtál, mint a másik. Ő ment neki az oldaladnak. Legalábbis józan paraszti ésszel bárki ezt állapítaná meg.
2017. márc. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!