Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Nagyon meg fog nőni a biztosít...

Nagyon meg fog nőni a biztosításom?

Figyelt kérdés
3 év balesetmentes vezetés utan most tortent velem kettő is. Elismertem, hogy mindkettő az en hibambol/ figyelmetlenségemből kifolyólag tortent. A nevemen biztosítás meg csak pár honapja van. A két autóban okozott kár összesen 700e Ft körül van ( Nem igazan ertem ez, hogy jött ki, de rendben...) Szóval, az egesz összeget rajtam fogjak behajtani részletekben?

2017. jún. 28. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, rajtad fogják.
2017. jún. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ha van kötelező biztosításod (van), akkor a biztosító kifizeti a kárt, te pedig a két káresemény miatt 4 szinttel visszacsúszol a bónusz-malusz rendszerben, és jóval magasabb díjat fogsz fizetni.
2017. jún. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Én tavaly szerencsésen nekimentem egy céges BMW-nek, amihez az alkatrész tudjuk, milyen kellemes árban van. Összesen 2 milliót fizettek ki a lökhárítójára (!!), kb duplájára nőtt volna a biztosításom (a tájékoztatón rajta lesz, hogy melyik kategóriára csúsztál vissza). Tettünk az autóra egy üzembentartót (párom), és kötöttünk egy új biztosítást. Ez megoldás lehet neked is egy darabig, míg nem lesz a neveden egy újabb autó..
2017. jún. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor ez kellemes kanyar lesz... Enem az dühít a legjobban, hogy Belementem 30-al egy kb. 350-400e Ft értékű kocsiba es annyit láttam, hogy a lökhárító (persze mas is derülhetett) bentebb csúszott picit. Szóval, csak ez a része "kerül" 300.000-be. Nem ertem, ez megis, hogy jöhetett ki.
2017. jún. 28. 14:03
 5/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

Cserélni kell a karosszéria-elemet, az nem olcsó. Utángyártott elemeknél is hamar ugrálnak a huszonezrek. Ha ritka autó, akkor az ötvenek is. Fényezni kell, az is jó 25 biztosításra, ha nem 35. Elemenként. Plusz 1-2 egyéb alkatrész. Hamar megvan a 300. Biztosításos munkánál NAGYON vastagon fog a ceruza... Voltam már (sajnos) azon az oldalon.

Egyébként annyi, hogy ha vállalod, hogy megtéríted a kárt, akkor nem ugrik a bónuszod. De ekkora összegeknél ez nem éri meg.

2017. jún. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazából én azt sem tudom Mikyen ez a bónusz rendszer. Végülis az egesz összeget az utolsó forintig rajtam fogjak be vasalni?
2017. jún. 28. 17:25
 7/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

A00 az alap, ide kerül az új belépő (meg aki később ide esik vissza). Innentől B01-B02-...-B10-ig van bónusz. Biztosítónként eltérő, de kb 4-5% díjkedvezményt kapsz bónuszonként. Bónuszt akkor lépsz, ha van biztosításod és 1 évig nem okozol balesetet (ha minden igaz akkor július 1- következő év június 30 között, tehát nem a jan 1-dec 31 közötti időszakot nézik). Ha balesetet okozol, akkor 1 felfelé ugrás helyett 2-t lépsz lefelé. Van viszont malusz is, ami büntetés. Ez az A00-tól lefelé van: M01-M02-M03-M04. Ez durvább, mert szintenként általában jó 10%-kal lesz drágább a biztosítás az A00-hoz képest.

Ez a te esetedben elvileg B02-ből M01-be esést fog jelenteni, ami +10% helyett -10% különbség lesz, azaz kb 20% emelkedést fog jelenteni (többet egy kicsit, mert 90%-ból lesz 110% az A00-hoz képest).

2017. jún. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt az érthető, es jól áttekinthető magyarázatot! Ezzel sokat segítettél!
2017. jún. 28. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!