Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Létezik, hogy a kötelező...

Létezik, hogy a kötelező biztosítás nem téríti meg a teljes kárt ebben az esetben?

Figyelt kérdés

2 hónapja történt, hogy egy autós ismerősömbe hátulról belement az okozó, nekilökve az ismerőst egy előtte álló autóba is. Az okozó elismerte a károkozást, a baleseti bejelentő rendben ki lett töltve. Az ismerős áldozat terén 2007-es Opel Astra H sedanról van szó, az elmúlt 3 évben 2db minimális okozói kártörténettel. Mindkét esetben elhanyagolható volt a javíttatás költsége, karosszéria elem nem lett cserélve.

Az aktuális baleset után egy KGFB terhére történő javítás terén bejáratott szervizben mérte fel a kárt az okozó biztosítója által megbízott szakértő. Az Opelben csak a karosszéria szenvedett kárt elöl és hátul is, viszont a megállapított javítási keretbe csak a hátsó elemek cseréje fér bele (használt alkatrészekkel), az első lökhárítót már nem tudják cserélni, csak fényezni, nincs kizárva, hogy azt is ráfizetéssel. Az autó nem vált gazdasági totálkárossá, mindössze kevés a keretösszeg. Megteheti a biztosító, hogy nem fizeti ki a teljes kárt, miközben kizárólag az okozó hibájából történt a baleset? Polgári peres úton fölösleges próbálkozni, hiszen a KGFB pont azért van, hogy az okozót ne lehessen elővenni utólag, mikor már mindenki elfogadott mindent.



2017. júl. 5. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérjétek számlásra a javítást. Ekkor a szervíz kiszámlázza a biztosító felé a kárt és ennyi.
2017. júl. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos van ilyen, ha pl. egy enyhén sérült lökhárító hegesztéssel javítható mondjuk 10.000 ft-ért, akkor nem fizeti az 50.000 ft-os új árát.
2017. júl. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A számlára kérés szerintem már késő bánat, de nem valószínű, hogy járható út lett volna, maximum fizetik a javítás áfáját is. Új alkatrészről szó sem volt végig sajnos, én sem hittem benne, hogy bárkinek új alkatrészt fizetnek. Itt a gond a javítással van, mert egy használt lökhárító csak bele kéne, hogy férjen. Szerintem vagy átverte a szervizes az illetőt és el akar tenni egy kis pénzt vagy ott tartunk, hogy önhibán kívül is rosszabbul kell járni.
2017. júl. 6. 01:04
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel 10 éves az autó, nem kap a tulaj új alkatrészeket, azt hiszem avultatásnak hívják ezt.

De nézd vissza a kérdéseket, nem olyan régen részletesen megvitatták már ezt mások a gy-n.

2017. júl. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!