Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha vettem papírboltban adás-vé...

Magellanpyxis kérdése:

Ha vettem papírboltban adás-vételit, ki is lett töltve, de oda van írva hogy 1-2 a vevőé,3-4 példány az eladóé, de meg lett cserélve. Lehet ebből bármi probléma átíráskor?

Figyelt kérdés

#adás vétel példány
2017. júl. 25. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem válaszolok, kérdezek:

Már nincs mód a korrigálásra? Összeveszett a két fél, nem ismerik egymás címét stb.?

Elejét lehetne venni minden későbbi kellemetlenségnek, ha most tennétek helyre a dolgot.

2017. júl. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tudtommal a vevőnél kell lennie az átíráshoz az első oldalnak, ahol látszik a rendesen, tollal kitöltött felület. Nekem dobtak már vissza átírást úgy (még régebben), hogy fekete tollal volt kitöltve az adásvételi. Egyébként teljesen jogosan.

Nem vagyok benne biztos, hogy így is átírják-e az okmányirodában, remélem lesz, aki megírja a tutit.

2017. júl. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az okmányirodai ügyintézéshez kell az eredeti példány. Ha papírboltos, akkor látszik, hogy az adatok átírósak.

Mivel ezt ők ottfogják és lefűzik, ezért nem kockáztat majd az ügyintéző, hanem hazaküld az eredetiért.


Hívd fel a másik felet, cseréljétek meg, lehetőleg személyesen. Ha az nem játszik, akkor még ott a posta. De én vevőként csak azután adnám postára a nálam lévő példányokat, hogy az eladóhoz került eredeti odaért hozzám.

2017. júl. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Voltam bent a kormányablaknál, megkérdeztem. Ha ilyen van hogy fel lettek cserélve a példányszámok, semmi baj nincs ha a felek és a tanúk aláírták az összes különálló példányt(ezek a részek nem is indigósak). Meg ugye hogy én már felmondtam a "szerződést" így már bekerült a rendszerbe, és bármilyen akadály nélkül átírják!

5 perc alatt elintéztem ezt a kormányablakban!

Köszönöm a kommenteket!

2017. júl. 25. 14:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Szóval te vagy az eladó.

Hát lehet, hogy neked könnyen ment, mert neked amúgyis a másolatok jutottak volna.

Na de a vevő. Nem biztos, hogy át tudja majd íratni.


Az eredetit leadtad az okmányirodában? Vagy az első indigós másolatot.?

2017. júl. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Elküldtem az eredetit bőven időn belül. De mint kiderült a vevő át sem akarja íratni, 4 nap után el is cserélte a kocsit valakivel. Szóval még én járkáltam utána hogy neki kedvezzek ő meg kb rá sem hederített..meg is lett a véleményem.
2017. aug. 28. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!