Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit teszel, ha eladtad az...

Mit teszel, ha eladtad az autód, nem írja át a vevő, és megbüntetnek téged parkolásért Budapesten?

Figyelt kérdés
Van adás-vételi szerződésed, lejelentetted az okmányirodában.

2017. szept. 17. 02:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel a kapcsolatot a parkolót üzemeltető céggel és közöld velük, hogy a gépkocsi akkor már nem a te tulajdonod volt. Az adásvételin van még óra és perc is, nem csak nap.
2017. szept. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ott volt a baj, hogy nem a lakcímen vagyok, ahova kiküldték a levelet, a vevő megesküdött rá, hogy átírja.

Jött a parkolócégtől felszólítás, nem láttam, a lakcímemen átvették, majd már fizetési meghagyás jött, amire én küldtem el E-MAIL-ben a szerződést bescannelve, nem reagált rá a közjegyző. Majd rá több mint egy évre jött egy bírósági végrehajtótól levél, hogy fizessek be egy rahedli összeget.

Nem a lakcímemen vagyok, külföldön, és már ráterheltek mindent a házra, autóra, stb.

2017. szept. 17. 08:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Keress egy ügyvédet. Amúgy adok egy jó tanácsot. Az e-mail-t sose használjuk hivatalos levelezésre. Még ha régimódinak is tűnik, ilyen leveleket postai úton szigorúan tértivevénnyel küldünk el.
2017. szept. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, már egy jogász se tudott mit tanácsolni, bár fene tudja.

A végrehajtó mindenesetre nagyon hajlott minden megoldásra, hogy megtudta, a követelésük elég problémás.

Valószínű lenne kiút, egy erre szakosodott jogász kellett volna.

Netet böngészve volt ügyvéd, aki még ilyen esetben sem nyert pert.

2017. szept. 24. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!