Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A lányom kocsijára a KGFB...

Szentendrei Luca kérdése:

A lányom kocsijára a KGFB fordulópontja 10. 01. Ma 09.17. kapta az e-mailt az Allianztól, hogy az éves biztosítása 24000 forintról 97.600-ra emelkedik. Mit tehet, ha nem akarja kifizetni a háromszoros árat?

Figyelt kérdés
Besorolása A0- ról B1-re változott.2002-es Opel Astra,44KW.
2017. szept. 17. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Biztosítót vált.
2017. szept. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
netrisk.hu oldalon kitölti a kalkulátort, megadja a kért adatokat, és az ajánlatok közül választ neki szimpatikusabb biztosítót, és azzal szerződik.
2017. szept. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%
Újra kell kötni. Az Allianz mindig ezt csinája. Ha valaki nem figyel, akkor feltolják az árakat. Nekem is minden évben újra kell kötnöm náluk, viszont így ők a legolcsóbbak.
2017. szept. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
ez szép és jó, csak nem biztos, hogy felfogja tudni mondani. ha október 1 a fordulónapja, akkor kicsúszott a legkésőbb 30 nappal korábbi felmondási időbe. én első körbe felhívnám az Allianzot és megkérdezném mitől lett ennyi. ha nem adnak értelmes választ, második körben tudakolnám velük, hogy ezt az emailt túl későn küldték, mert ezt a felmondási határidő ELŐTT kell kiküldeniük. Ha ez se hat, felhívnám a MABISZt és bejelenteném őket és megkérdezném lehtséges-e a felmondás.
2017. szept. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%

A biztosítóváltást már elbuktátok, kivéve ha tényleg nem kaptatok díjértesítőt időben, vagyis legkésőbb 60 nappal az évforduló előtt.

A lányod biztos, hogy nem dobott ki biztosítós levelet valamikor júliusban? Csak mert nem volt benn csekk, és arra gondolt valami hülye reklám?

:)


Végső esetben váltsatok üzembentartót. Az is kijön a biztosítási díj különbözetéből, vagy kevesebből. Ilyenkor bárhol köthettek új biztosítást.

2017. szept. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
No igen, lehet kidobta...ez speciel eszembe se jutott. Összefogta egy újsággal és azt is kidobta. Ilyenről nem egyszer hallottam már...
2017. szept. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%

Semmit, fizetni fog, nem tudja már felmondani a biztosítást!

Idejében kellett volna gondolkodni.

Nekem ezek akarták 48 000-ról 69000-re emelni a kgfb-m, csak én időben váltottam egy 30 000 forintosra.

2017. szept. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
na ja azért kíváncsi lennék melyik barom pontozott le, holott jót írtam...nem tud váltani, mert kicsúszott a felmondási időből. ezen mi a nem igaz?...
2017. szept. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%

"mitől lett ennyi" - nem mindegy?


mabisz itt nem játszik.

felmondás nem játszik. (attól, hogy az egyik fél nem tett meg valamit, a másik félnek még nem lesz joga törvényt szegni.)


ott a közös megegyezés. Ha tényleg hibázott a biztosító, akkor gond nélkül belemegy.

és még ezen kívül is van megoldás, és nem, nem az üt. váltásra gondolok.

2017. szept. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!