Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha más autóját használom,...

Ha más autóját használom, akkor kötelező átírni a forgalmiban az üzembentartó nevét? És az mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2010. máj. 27. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Folyamatosan használod?

Elvileg megoldható egy kölcsönadási szerződéssel. Amelyben kiköti a tulaj, hogy ki, hol, milyen céllal és milyen feltételekkel használhatja a járművet. Nem kell akkor forgalmit cserélni.

2010. máj. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, folyamatosan használnám.
2010. máj. 31. 09:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

Szerintem így megoldható az infód alapján.

2010. jún. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha üzembentartási szerződést kötöttetek, akkor át kell íratnod a forgalmit a te nevedre.

Ha jól tudom, 6000 Ft.

2010. jún. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Erre két lehetőséged van az egyik a tulajdonossal kötsz egy kölcsön adási szerződést! Ez az egyszerűbb megoldás. A másik pedig, hogy kötsz vele egy üzembentartói szerződést! Ha megköttetett a szerződés akkor rendelkeznünk kell 2010.01.01 -től az üzemben tartó nevére egy kötelező felelősség biztosítással! A biztosítással és az üzembentartói szerződéssel együtt el kell menni az okmányirodába ahol a forgalmi engedélyt cserélve 6000 Ft illetve az átírási illeték 25 % be kell fizetni! A mindenkori ccm3 szorozva 1890 ccm alatt 18 FT-val fölötte 24 ft-val kell számolnunk! Majd ennek az értéknek kell a 25 %-át befizetnünk! Ezzel az üzemben tartói jogot "vesszük meg" Az üzemben tartói szerződésre fel kell tüntetni, hogy mennyiért került hozzánk ez a jog! Ha ingyen akkor is tüntessük fel hogy legalább 1 ft-ot adtunk érte igy az APEH nem szólhat érte. Remélem segítettem további infó ezekkel is kapcsolatba a [link]
2010. jún. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!