Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autóvásárlás előtt állunk, de...

Autóvásárlás előtt állunk, de nem szeretnénk a sajátnevünkre se én se a párom! Helyette a lányunk nevére íratnánk, lehetséges ez? Többi lennt.

Figyelt kérdés

A miértje szerintem lényegtelen, ezt szeretnénk több okból is! Lehetséges e, hogy a most 3hetes (addigra kb 1hós) kislányunk nevére írassunk autót? Nem kell milliós autóra gondolni csak 1 kis opel f astrára.

Lehetséges? Illetve van bármilyen +költsége? Üzembentartói, bármi egyéb kell e? (Nyilván a biztositáson kívül) + azt kinek a nevére kell kötni ilyen esetben?



2017. júl. 27. 21:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem tiltja senki, és semmi, kis korú nevére lehet íratni az autót.

A kötelező biztosítás összege lehet az, ami miatt esetleg kérdéses lehet, megéri-e

2017. júl. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát gondolom nem akarod ,hogy a gyámhivatal a nyakadra járjon 18 évig.Bàr nem hiszem,hogy egy hónapos baba nevére lehet autót venni. Legalábbis én nem hallottam ilyet,de talán mégis.
2017. júl. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kedves második miért jönne a gyámügy addig amíg nem akarom eladni? :-O
2017. júl. 27. 21:20
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kretén gondolat, függetlenül attól hogy lehetséges-e.

Gondolom a miértje is valami okosba ügyeskedés.

2017. júl. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Röviden : két kiskorú gyermekem örökölt egy autót,alig tudtam lemondani róla.Nem kellett nekem se jogsi,se igény rá .Vonassam ki a forgalomból ,hogy ne fizessek utána minden vackot.Eredet vizsga, illeték stb . Végül sikerült méltányosságból megszabadulni tőle ,mire megértették nem áll a gyerekek érdekébe az egész. 4 en örökös volt összesen .Jó ez nem ugyanaz ez a ti döntésetek.De elég volt belőlük 16 év hidd el.
2017. júl. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves 4. Válaszadó! A miértje az én/mi dolgunk. És nem okosba ügyeskedés! Ha lefoglalástól tartanánk egyszerűen más tartozásmentes rokonra íratnánk! Tehát ha kérhetem érdemi választ adj vagy maradj csendben! Köszönöm!

Kedves 5. elhiszem, hogy macerás dolog. Te/ön legalább a kérdéshez tartozó magyarázatot adott bírálat nélkül.

2017. júl. 27. 21:49
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6

Ez a modoroskodó stílus is sokat elmond rólad.

Tudod ez egy olyan hely ahova bárki beírhat, próbáld ezt megemészteni.

Te meg pláne nem tilthatsz meg senkinek semmit.

Talán otthon ha elég papucs az aki melletted van hogy eltűrje.

2017. júl. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván meg akarjátok úszni az objektív felelősséges bírságokat.

Nem fog sikerülni.

A tulajdonjogot írathatjátok a gyerekre, de nem lesz biztosító, aki a nevére kötne KGFB-t, annak ugyanis feltétele sz érvényes gépjárművezetői engedély. Tehát valamelyikőtöknek üzemben tartónak kell lennie.


Más okot nem tudok elképzelni, ami miatt ezen gondolkodnátok.

2017. júl. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ráírathatod, de nem mehetsz vele forgalomban biztosítás nélkül. Biztosítást meg nem fogsz kapni a kölyök. Szóval amíg nem lesz jogosítványa addig a garázsba állhat az autó. Meg miért íratnád rá? Veszel egy ilyen astrát, miután ő örökölné az már annyira öreg lesz, hogy... :)
2017. júl. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mehet a gyerek nevére az autó, de az üzemben tartónak valamelyikőtöknek kell lennie!


Eladni szinte lehetetlen lesz.


pl: Igaz ez ingatlan, de tükrözi a helyzetet. Van a környékünkön egy csilliárdos család. Felépítettek egy szép nagy házat, majd arra gondoltak, hogy megveszik a mellettük álló romos parasztházat a kb 5 éves lányuk nevére. Céljuk a ház lebontása volt és mire befejezi a gyerek a sulit elkészüljön az ő háza is.

Több mint két év pereskedés után, sikerült is a bontási engedély beszerzése! Pedig a romos ház udvarukra néző oldalát már gerendákkal támogatták meg, amint megvették, hogy nehogy be boruljon az udvarukba. Majd a per felénél a gyámhivatal feljelentette őket mert a ház teteje beszakadt... és biztosan rongálják a gyerek tulajdonát!

Ha nem lett volna megtámasztva az oldala, valószínűleg összedőlt volna az egész. ez kb 5-6 éve volt már

2017. júl. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!