Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Jármű vásárláskor ha az eladó...

Jármű vásárláskor ha az eladó csak úgy engedi kipróbálni, hogy a vételárat leteszem neki, akkor mi a teendő? Csak simán megbízunk egymásban, vagy aláírunk valamit?

Figyelt kérdés
(Nehogy gondoljon egyet az eladó, és eltéve a pénzt azt mondja, hogy ő semmilyen pénzt nem kapott).

2017. szept. 27. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Ne adj neki semmit . Menjen veled a próba útra ,vagy dugja fel ...Lehet ,hogy magából indul ki .
2017. szept. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs semmi gond azzal, ha papírt írtok róla. Az emberi természettel van a baj, mert ha papírt akarsz róla, akkor te rögtön tolvajnak nézed a másikat, így nem biztos, hogy jó hangulatban fog telni az üzlet. A normálisabbja persze simán belemegy minden probléma nélkül, hiszen így az ő járműve is biztosítva van. Ne egyedül menjél, az a legjobb megoldás. Gondolom motorról van szó, mert autónál eladó-vevő együtt mennek, tehát nem áll fenn a probléma. Hozzátartozókat otthagyni a vevőnél a pénzzel, neked pedig látóhatáron belül kell kipróbálni a járművet.
2017. szept. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Beviz Elek ***** válasza:
58%

Hiába van veled az eladó, mi van ha beteszed a kocsit az árokba? Volt itt már ilyen kérdés, persze a vevőnek nem kellett egy törött kocsi.


Írjátok papírt, mindenki védve van

2017. szept. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Nem értetted félre? Ez inkább úgy szokott lenni, hogy akkor mentek próbaútra, ha megmutatod, hogy nálad van a vételár, ezzel próbálják elkerülni a "tesztpilótákat" - ez teljesen normális. Ha ő tényleg azt akarja, hogy előbb fizess, akkor hagyd ott.
2017. szept. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

Tegyük fel motorról van szó és te vagy az eladó.


Te odaadnál egy milliós motort egy idegennek próbaútra?

Mi van,ha elcsúszik véletlen? Ki fizeti a kárt?

2017. szept. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 veterán vas ***** válasza:
53%
Vettem már néhány autót, de eddig csak egyszer találkoztam olyan eladóval, aki -amikor már a kormánynál ültem- azt mondta tegyem ki a műszerfalra a pénzt. Amikor megkérdeztem miért, azt mondta, hogy azért, mert ő bizalmatlan. Erre kiszálltam az autóból.Kérdezte hogy mi van, nem érdekel? Mondtam, hogy tetszene az autó, de én is bizalmatlan vagyok. Erre megsértődött, és az üzlet elmaradt.
2017. szept. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

Leteszed.

Ez úgy szokott működni, hogy az eladóval is van egy ember, meg veled is.

Így van tanú a pénz átadásról.


Nem állok szóba, olyan emberrel akinél nincs meg a kívánt összeg.

Nem engedem rabolni az időm, hogy esetleg az átnézés, meg próbaút után egy 1 millás autónál 600 ezret akarjon mondani.

Ebben az esetben az autót is kímélni fogja.

2017. szept. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!