Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Magyar lakcímkártya nélkül, a...

Magyar lakcímkártya nélkül, a nevemre tudom íratni az autot Magyarországon?

Figyelt kérdés
Tudja valaki, hogy ha nincs lakcim kártyám, de életvitelszerüen Magyarországon élek(albérletben) és van Magyarállampolgárságom, így a nevemre tudom e íratni az autot, hogy Magyar rendszámot kapjak.

#autó #iratas
2017. nov. 4. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Kell a lakcím a forgalmiba.
2017. nov. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha albérletben laksz, a tulaj elvileg köteles hozzájárulni a lakcímbejelentésedhez, legalább ideiglenesen (tartózkodási hely). Tudom, sokan nem teszik meg régi beidegződésből (azt hiszik, akkor majd nehezebb lesz kirakni téged, pedig semmi közé hozzá). Ha nagyon nem akarja, keress olyan lakást, ahol nem hárítanak ez elé akadályt (tudom, nehéz, főleg, ahol sokan keresnek lakást).
2017. nov. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor nem kell, hogy saját lakcímem legyen, a bejelentett albérletes cím is megfelelő.
2017. nov. 12. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!