Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kell fizetnem az autószerelőnek?!

Kell fizetnem az autószerelőnek?!

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Történet a következő, belém jöttek kicsit hátulról lerendeztünk mindent betét lap stb. volt kint a kárszakértő felmérte a kárt, kaptam bankszámlámra 46 ezer forintot, felhivtam, hogy ez nem fedezi a kárt mert voltam az autoszerelőnél és több lesz, aztmondja hogy tudja ezt csak küldték nemtommiért adjam le a biztositos papirt az autószerelőnél és majd ő intéz mindent, na most a kérdés az az, hogy leadtam az autószerelőnek a papirt ők elintéztek mindent le is adtam nekik az autót csinálják szombaton mehetek érte, de vigyek magammal pénzt nekem kellesz fizetni , oda kellesz-e adni ezt a pénzt amit adtam és a többit a biztositó fizeti nekik vagy nekem ezt nem kell oda adni és mindent a biztositó áll már ilyenkor az autószerelőnek ?



2017. nov. 22. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
A biztosító nem 100% ban fizet.
2017. nov. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Cég pénzügyese vagyok.

Volt már pár törés céges kocsikon.

A más hibájából történt balesetnél mindig fizetett a másik biztosítója mindent, nekünk soha semmit nem kellett. SOha nem számláztak ilyenre.

Pont ez a lényege, hogy a biztosító kifizeti a keletkezett kárt.

Olyan esetben kell fizetned, ha pl összetörik a lökhárítód, és te újat kérsz, holott a kocsi pl 10 éves. Akkor automatikusan bontottat tesznek rá (ha nem javítható). Az újra viszont plusz fizetni kell.


Viszont a cégünk kapni sem kapott semmit bankszámlára.

Mikor és kinek kellett megadnod a bankszámla számod?

Mert ha az autószerelő intéz mindent, akkor a te számlaszámodat honnan tudta a másik biztosítója?

2017. nov. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Avultatás van.

100%-ban fizetik: lemezanyag.

A többit: lámpák, lökhárító, díszléc vagy bontós, vagy fizeted az újnál a különbözetet!

2017. nov. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
5 éves bmw-ről van szó egyébként, csak fényezni kell a hátsó lökháritót szóval nem lesz cserés meg semmi, kijött a kárszakértő kitöltött egy papirt hogy milyen extrákal rendelkezik az autó stb. mi baja , elkérte a bankszámlaszámot aztán mondta hogy kikalkulál egy árat ami egyébként kevesebb lesz mint amennyi aztán senki nem értesitett meg semmi hanem pittyen a telefon hogy a biztositó 46.500 ft-ot küldött egyébként erről kaptam levelet is utána postán, hogy ennyit kaptam ha valami bajom van vagy nem értek vele egyet akkor 15 napon belük menjek olyan szerelőhőz aki szerzödött velük, elmentem a szerelözöz azt a megbizási valamit aláirtam aztán most csinálják az autot és szombaton mehetek érte, csak most akkor nem értem, hogy az a 46 ezer ft az mi volt ?! ( egyébként annyi kárt kalkulált ki a kárszakértő ) viszont én a szerelőtől ahova vittem semmi árajánlatot semmit nem kaptam azt mondta ők elintéztek mindent a biztositóval én csak irjam alá amit irtam.
2017. nov. 22. 17:54
 5/7 A kérdező kommentje:

Megtaláltam a levelet ez áll benne :


Tisztelt Ügyfelünk


Értesitjük, hogy x időpont napján bekövetkezett káreseményhez kapcsolodoan 46 197 ft kárösszeget levelünkel egyidejüleg a megadott x bankszáméára utaltuk.


Elszámolo lap.: Kárszám, kifizetés azonositó, káresemény, két tétel.: Anyag / alkatrész és munkadij.


ezt utalták el nekem.

2017. nov. 22. 18:00
 6/7 A kérdező kommentje:
viszont én ezt nem fogadtam el meg semmi nem is tudtam erről, hogy ezt kapom csak sms-ben értesültem róla, hogy megérkezett a számlámra ami egyébként ott is van rajta... viszont a javittatás az autószerelő elmondása szerint ettől azért drágább lesz viszont árat semmit nem mondott csak hogy ők megbeszéltek mindent a biztositóval és már csinálják és ezért kérdem én, hogy akkor mos akkor mi is van :D
2017. nov. 22. 18:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik esetnél küldtek előre pénzt és pont fedezte is. A másik esetnél mondták, hogy csináltassam meg önerőből és a papírokkal majd menjek be hozzájuk és azt a pontos összeget kifizetik, ki is fizették. Ami azért érdekes, mert ha egyedi céggel gyártatom le az anyagot akkor a 20x árat is kifizetnék? Persze eszembe sincs, csak érdekes téma... Nekem bőven jó az autószerelő, csak legyen jól megcsinálva.
2017. nov. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!