Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó vásárláskor mennyi ideig...

Autó vásárláskor mennyi ideig húzható az átíratás és a kötelező megkötése?

Figyelt kérdés
Az elkövetkezendő napokban szeretnék egy használt autót vásárolni magánszemélytől, viszont az én nevemre nem tudom íratni és a kötelezőt sem tudom megkötni, mivel a jogosítványom kb 2 hónap múlva lesz a kezemben. Ilyenkor mi a teendő? Más nevére kellesz íratni és megkötni a kötelezőt, aztán mikor megvan a saját jogosítványom, akkor megint kifizetni az átíratást és az én nevemre megkötni a kötelezőt? Vagy van ennek valami egyszerűbb módja, hogy nem intézem el az okmányokat egyből, hanem csak 2 hónap múlva? Forgalomban addig természetesen nem lesz használva a jármű.

2017. dec. 22. 14:02
1 2 3
 1/28 Koplárovics Béci ***** válasza:
89%
Attól, hogy nincs jogsid, lehetsz tulajdonosa az autónak és lehet a neveden a kötelező is.
2017. dec. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nem szükséges jogosítvány a kötelező biztosításhoz?
2017. dec. 22. 14:25
 3/28 Koplárovics Béci ***** válasza:
48%
Nem.
2017. dec. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
És változik az ára a kötelezőnek ha megvan a jogosítványom? Vagy egyből jogsi nélkül kössem meg egy évre, vagy két hónapra jogsi nélkül kössem meg, majd csak aztán egy évre miután megvan a jogsi?
2017. dec. 22. 14:39
 5/28 A kérdező kommentje:
Vagy a másik lehetőség hogy ideiglenesen kivonatom a forgalomból. De itt a kérdés az, hogy ha én megveszem az autót mondjuk 30-án, és 31-én megyek be hogy vonják ki a forgalomból, arra az egy napra kell-e biztosítást kötnöm.
2017. dec. 22. 14:49
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs,hogy neked csak 2 hónapra kell biztosítás...

Amúgy lényegtelen,hogy jogsi nélkül kötöd vagy friss jogsival a kezedbe mert a bónuszod A0 lesz és évenként lépkedsz fölfelé,ha nincs baleset.

Anyósomnak 11 éve van autó a nevén és a bónusza is B10 ami a max, jogosítványa amúgy nincs.

2017. dec. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
És amit második lehetőségnek írtam, hogy ideiglenesen kivonatom a forgalomból? Mert fölösleges addig fizetni a biztosítást amíg nem használom. Csak kérdés az, hogy ez csak ennyi, hogy megveszem az autót, hazahozom, és másnap kivonatom, majd amikor kedvem tartja vissza az egészet. Vagy ilyenkor is kell fizetni valamit? A forgalomból kivonásnak tudom hogy van egy pár ezer forintos költsége.
2017. dec. 22. 14:56
 8/28 Beviz Elek ***** válasza:

Így van, a forgalomból kivonás párezer ft és valószínűleg olcsóbb ez 2 hónapra mint fizetni a kötelezőt, de neten megtalálsz mindent és kiszámolod.

Azokra a napokra amikor nincs biztosítás és forgalomban is van, majd fedezetlenségi díjat számítanak fel, ez kb 200ft/nap.

Mivel kérdéses hogy megbuksz-e, húzódik-e stb, ezért én ideiglenesen kivonnám.

2017. dec. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Szóval csak fedezeti díjat kell fizetnem és a kivonás díját? Valóban ez tűnik a legegyszerűbbnek.
2017. dec. 22. 15:07
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Tűnhet egyszerűnek, de nem az.


A tulajdonjoghoz sem, az üzembentartói joghoz sem szükséges vezetői engedély.

Átíratáskor mindkét jogot megszerzed, hacsak, tulajdonosként, nem jelölsz ki más üzembentartót.


Az átírás egyik feltétele az új üzembentartó nevére megkötött kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás. Nem tudsz határozott idejű KGFB-t kötni; például 2 hónap időtartamra. Azt csak külföldi telephelyű gépjárműre lehet kötni, ha az országba lépéskor nem tudja igazolni, hogy van külföldön kötött érvényes felelősségbiztosítása.


Ha nem iratod át, akkor ideiglenesen kivonatni sem tudod a forgalomból, mert azt csak a bejegyzett tulajdonos, vagy üzembentartó teheti meg.


Marad az, hogy van egy óra, perc pontossággal megírt adás-vételi szerződés.

Az várható, hogy az eladó bejelenti az eladást; ezt kötelessége 8 napon belül megtenni. De, méginkább érdeke,

• hogy lemondhassa, illetve másik járműre tegye át a biztosítását,

• hogy ne az ő nevén legyen január 1-én a jármű, mert akkor ő fizeti 2018. évre a teljes évi gépjárműadót,

• hogy másik járműre írathassa át az esetleges autópálya matricáját,

• hogy az objektív felelősség keretében ne ő legyen a felelőse a meg nem fizetett parkolási díjnak, fizetős úthasználati díjnak, gyorshajtásnak, illetve, több más szabálysértésnek. Illetve, hogy legyen alapja a kimentés kérésének.


Ha az eladó megteszi a bejelentést, akkor várják a bejelentés párját, azaz, hogy az adás-vételi szerződés időpontjához képest, 15 napon belül elvégezd az átíratást.

Ha nem teszed meg, akkor

• bejelentést tesznek a NAV-nak, amely szervezet zokon veszi az elmaradt átírási illetéket. Aztán te veszed zokon a behajtását, de méginább a kiszabott bírságot. Ne lepődj meg, ha a bírság vetekszik egy éves felelősségbiztosítás díjával, vagy meg is haladja.

• Felszólítást küldenek, hogy légy szíves végre átíratni. Ha nem teszed meg, akkor intézkednek az önkormányzat felé, hogy ideiglenesen vonják ki a forgalomból.

Végülis, átírás nélkül is megvalósul a forgalomból kivonás.


A fedezetlenségi díjnak azért, ne örülj. Egy 51-70 kW teljesítményű személygépkocsinál 440 Ft egy napra, ehhez jön 30% baleseti adó, azaz, egy napra 572 Ft.

Nagyobb teljesítmény esetén, több.

[link]

2017. dec. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!