Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Valahol elhányták a levelemet?

Valahol elhányták a levelemet?

Figyelt kérdés
Két hét után nem érkezik vissza a tértivevény, a címzett nem kapta meg, a posta azt mondja, hogy átvették. Ilyenkor mi van? Ha csak kérelem lett volna azt mondom, mert csak papír, de egy nagyon fontos iratot is küldtem cserére. Mi van, ha kiesett a postás biciklijéből?!

2017. dec. 29. 10:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
15%

Tértivevényt nem kapsz vissza, a feladás után kitöltött-visszakapott cetli a te igazolásod, ha ajánlva adtad fel. Az, amire te gondolsz, amit a címzett ír alá átvételnél, az nem a tied (feladóé), hanem a postáé, azzal tudnak elszámolni, hogy ők kézbesítették.

Ebben az esetben tehát lehet kérni a postán, hogy nézzenek utána, ki vette át, ugyanis ha nem a címzett veszi át, akkor kötelesek felírni azt is, hogy anyja, apja, kiskutyája, stb.

Ha ez mégsem történt meg, akkor a nálad lévő papír alapján már tudsz panaszt tenni.

2017. dec. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 nemcso ***** válasza:
100%

#1 Tévedsz !

A tértivevényt a címzett aláírásával (cégeknél akár pecséttel ellátva) a postának vissza kell juttatnia a feladóhoz, kiviszi neki a postás. Legyen ez magánszemély, vagy cég, hivatal. Ez így működik.

2017. dec. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
41%

Oké, akkor tisztázzuk, hogy pontosan milyen módon adta fel a kérdező.

Én ajánlott levélben gondolkodtam, mivel az emberek 99%-a azt hívja tértivevénynek. :) Ajánlott levél után nem jár vissza semmi, az a feladás tényét bizonyítja, ahogy írtam.


Ha könyvelt küldeményről van szó, akkor valóban visszakapja az erről szóló iratot, ez esetben valóban pontatlan a válaszom, és én kérek elnézést. :)


Ettől függetlenül, ha nem tudnak válaszolni arra a kérdésre a postán, hogy mégis ki vette át a levelet (legyünk optimisták, és tételezzük fel, hogy csak a tértivevény kallódott el), akkor lehet panaszt tenni, ahogy írtam is.

2017. dec. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ma olvastam a Kisalföldben, h a postás egy 20 literes szemeteszsákban az erdő szélére kézbesített egy rakás levelet. Nem a tied is ott lehet?
2017. dec. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Oh, szerencsére nem. :D Ahogy kiírtam a kérdést 2 hét türelmi idő után, megjelent a postaládában a térti, rajta az átvevő nevével. :)


Köszönöm az eddigi válaszokat, nem találtam megfelelő témakört a postai ügyintézésre, itt pedig a "papírmunka" szó testhez állónak tűnt.

2017. dec. 29. 12:53
 6/17 anonim ***** válasza:
Azt is írta a Kisalföld, h miután megtalálták a zsák levelet, kirúgták a kézbesítőt, aki így akart megszabadulni a levelektől, majd elkezdték kipostázni a leveleket. :)
2017. dec. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Amúgy én pont, hogy "Nagy-Alföldi" vagyok Pestre ment a levél; remélem, hogy voltak még "menthető" küldemények a zsákban. Az a minimum, hogy kirúgják, sajnos a posta már nem a régi, akinek csak a lába a földig ér, felveszik.
2017. dec. 29. 13:13
 8/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez valóban így van, de leginkább azért, mert ennyire nincs ember.

Anyám postán dolgozik 25 éve, amit nekik volt három hónapjuk megtanulni, arra most három napot sem kapnak a bent dolgozók, mert egyszerűen muszáj őket beültetni. Gondolom, a kézbesítőknek még ennyi se nagyon van. :) Ő és az összes régi dolgozó hasonlóan ki van akadva, semmirekellő, haszontalan emberek, de egyszerűen nincs más. Ezért nem rúgják ki azt se, aki látványosan alkalmatlan, csak amikor olyan gondot csinál, mint a fenti példa, hogy már nem lehet legyinteni rá.

2017. dec. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Azért a kikukázás nem a rutintalanság műve. :D Azt abszolút megértem, hogy míg a "jó öreg" Postás Józsi még a Mari néni cipőtalpbetét méretét is kívülről tudja, addig az újaknak még az utcanevekkel is fennakadás van. (Nekem is az lenne) Régebben együtt bringáztak a mentorokkal, most meg sajna kilökik őket egyedül a Marha dűlő 1. szám alá. Na, de el is kanyarodtunk a témától. :) , de ezt nem lehet szó nélkül hagyni.
2017. dec. 29. 13:41
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem is rutintalanságra gondoltam. :D De anyám is mesél olyanokat, hogy totálisan alkalmatlan embereket vesznek fel, nem jön be dolgozni, mert ő reggel alszik, mit képzelnek, vagy lelép kettőkor, mert neki délután még főznie/pihennie kell... vagy éppen totálisan fogyatékos az illető, aki szó szerint nem tudja felfogni, mi a feladat, de muszáj, mert nincs más.

Én csak a fejemet fogom sokszor a sztorik hallatán. :)

2017. dec. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!