Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Probléma, ha anyám nevén a...

Probléma, ha anyám nevén a kocsim?

Figyelt kérdés
Pár éve anyám másik kocsit vett, és azt mondta az enyém a család régi kocsija. Megköszöntem, használom azóta is, fizetem a költségeit stb. Viszont nem történt semmi papírozás, hivatalosan az ő nevén van. A viszonyunk megromlott, nem kaptam tőle KGFB értesítőt, de eszemben volt, befizettem. A KGFB weboldalon átírtam a kapcsolati adatokat a sajátomra, jelszót változtattam, hogy mindenről időben értesüljek. De nem tűnik jónak ez így. Nem fog azon problémázni a biztosító, hogy ő nevén van, az adatok alapján viszont én használom? Más problémát nem okozhat, hogy az ő nevén van? A törzskönyv nálam van. Nem akarom hogy eladja, vagy lopottnak jelentse, lévén az enyém.

2017. dec. 30. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a törzskönyv nálad van, nehéz eladnia, hacsak nem jelenti lopottnak, semmi gondod nem lehet belőle. Ha mégis, tudod igazolni (pl. tanúkkal), hogy ő adta a te használatodba. Azért egy hasznalati jogosultságról szóló papír jó lenne, ha írtatok volna, de anélkül sem lehet komoly bajod belőle.
2017. dec. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Közeli hozzátartozó esetében nem kell alap esetben semmi extra, használhatod az autót. Ha annyira megromlott a viszony, akkor meg írtok egy ajándékozási szerződést, ha nem akar érte pénzt kérni (ismét csak közeli hozzátartozó esetében illetékmentes az ajándékozás, értéktől függetlenül) és az átírás költségeit kicsengeted (új firgalmi, törzskönyv, 6-6 ezer, vagyonszerzési illeték, ami kW függő) és akkor már tiszta a helyzet.
2017. dec. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tehát van nálad egy "lopott" törzskönyv is. Lévén hogy nem a tiéd az autó, állítanak ki a nevére újat, és eladhatja. Más néven lévő törzskönyvel meg mégis mit szeretnél igazolni? Nyilván ha megromlott a viszony a nem a biztosító lesz az első probléma.

Ne feledd még hivatalosan az övé . Tehát ő rendelkezik felette.

2017. dec. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak.
2017. dec. 31. 05:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!