Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Érdeklödöm, tavaly májusban...

Érdeklödöm, tavaly májusban eladtam a motorom, de nem tudtam, hogy le kell jelenteni az okmányirodán, az uj tulaj idén márciusban iratta át, idénre ujra nekem küldték az adot. Jogos e ez?

Figyelt kérdés
2018. márc. 9. 08:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Jogos. Az adótörvény szerint az fizeti a jármű éves adóját, aki jan.1.-én a forgalmi szerint a tulajdonos.
2018. márc. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%
Jogos. Örülj hogy 35 gyorshajtási csekk nem érkezett. Meg akár még büntetés is.
2018. márc. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem jogos, de nem nagyon tudsz ellene tenni semmit.

A hivatalnokok papirokból, dokumentumokból dolgoznak, ők végeztlk a munkájukat, kiküldték a csekket, akinek a nevén volt az autó.

Arról ők nem tehetnek, hogy sem az eladó, sem a vevő nem tartotta be az előírásokat, nem jelentették a tulajdonos váltást.

Kérheted ugyan a vevőtől, hogy fizesse be a neked kiküldött csekket, de ha nemet mond... pereskedhetsz éveken keresztül néhány ezer forint miatt, és nem is biztos, hogy neked adnak igazat

2018. márc. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Jogos.
2018. márc. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!