Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lehet ebből később probléma?...

Lehet ebből később probléma? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Üdv!


Vettünk egy kis benzines rohangálós autót.

Megcsináltam most netrisken a biztosítást, meg is kötöttem, kinyomtattam, aláírtam, bescanneltem, visszaküldtem..


Viszont!

Most vettem észre, hogy a forgalmiban az autó kategóriája N1 vagyis "N1 kategória: Áruszállító gépkocsik, legfeljebb 3,5 t műszakilag megengedett legnagyobb össztömeggel."


Én viszont sima személygépkocsira kötöttem, "normál" használat mellett.

Egy 2 személyes opel corsáról van szó, 3 ajtós, ráccsal ellátva és rendesen kialakítva tehát nem sufnituning.

És nem áruszállításra lesz használva, már ha a 2 zsugor ásványvíz annak számít...


Vagy néha-néha ha esetleg az ember venne pár zsák kukoricát akkor egyértelmű, hogy ebbe tennénk bele nem a másikba amiből alig lehet kivenni!

Akkor ennyi erővel az is lehetne áruszállító!


Nos akkor most, hogy is van ez?

Lehet ebből gond és még most változtassam meg a szerződést vagy ne foglalkozzak vele?

Csak mert gondolom N1 kategóriában sokkal de sokkal drágább lenne a biztosítás is.


Köszönöm előre is a válaszokat.


2018. ápr. 16. 20:53
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Amit még nem írtam, hogy akiktől vettük piacoztak vele, vitték-hozták az árút nagybaniról.
2018. ápr. 16. 20:54
 2/14 anonim ***** válasza:

Menj be a biztosítóhoz és írasd át vagy köss új biztosítást. A legjobb személyesen intézni így nem szerencsétlenkednek annyit.

Viszont HA JÓL TUDOM pályamatricánál is érdemes figyelni mert TGK-nak minősül.

2018. ápr. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Azért elég vicces, hogy egy ilyen picike autó TKG-nak minősül amikor a maximális tömege lehet 1.3tonna :D


Van rajta matrica de majd megkérdezem az előző tulajt, hogy ők milyen matricát vettek rá illetve milyen kötelezőt kötöttek rá mert ez így nekem fura...

2018. ápr. 16. 21:57
 4/14 A kérdező kommentje:

Közben írtam a netrisknek, holnap válaszolnak....

gondolom 1 nap fedezetlenségi díjam már lesz emiatt.


Bár ez így rohadtul igazságtalan mert gyorsan megnéztem és sokkal többet kell majd fizetnem így.

Miközben más a nagyobb, nehezebb, többszemélyes autóra lényegesen kevesebbet fizet (gondolok itt alap bónus-malusra).


Szóval ez így totál szívás!

Még, hogy ez a Corsa tehergépkocsi 3.5tonnáig amikor 1280kg lehet a maximális tömege de szegénynek már ott is kinyúlna a 60 lóerős 1.4-es benzines motorja!!!


Szóval ezt megszívtam :(

2018. ápr. 16. 23:12
 5/14 anonim ***** válasza:

Volt melóhelyemen a citroen berlingo is teher gépjárműnek lett annó vizsgáztatva, mert így nem volt regadó, meg amúgy is céges autónak lett véve.


Van mód arra, hogy átminősítsed szgk-ra, nem tudom mi a módja meg mennyibe fáj.

2018. ápr. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Jaj, kérdező, ne nyafogj már, előre tudtad, hogy tgk-t veszel, ezért volt olcsó. Komolyan azt akarod mondani, annyira tájékozatlan vagy, hogy fel sem merült benned, hogy a tgk-ra egészen más szabályok (és árak) vonatkoznak, mint szgk-ra?
2018. ápr. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Képzeld el nem tudtam, hogy tgk-t veszek! :D


Ki a frász gondoltam volna, hogy egy picike 2 személyes corsa tehergépkocsi?!?!?!

Oké, hogy van rakodótere de a szomszéd az 5 ajtós astrából kikapja a hátsó üléseket és majdnem 2szer akkor rakodótere lesz!


Szóval ez van :) biztosítás így +20e ft

Netrisken lemondtam amit személyautóra kötöttem és csináltam egyet tgk-ra 23:43-as időponttal szóval elvileg még tegnap megkötöttem a biztosítást, de azóta nem írtak semmit...

2018. ápr. 17. 10:13
 8/14 anonim ***** válasza:
Netrisknél van call center, akit felhívhatsz, illetve talán a személyes menüben még chat is valahol. Szóval ha rágod a körmödet, akkor szerintem tudsz kapni azonnali választ :)
2018. ápr. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi!


Csináltam is egy élő chatet és sikerült beszélni ügyintézővel, törlik a rossz biztosítást és kész. :)


De azért továbbra is igazságtalannak tartom...

Mert ha áruzásra használnánk azt mondom oké, fizessünk többet, de sima használatra elég sok ez a biztosítás így miközben ahogy említettem egy 5 ajtós kocsiból sokkal nagyobb rakodóterű autót lehet varázsolni.


Na mindegy, ez van! Köszi a segítséget! :)

2018. ápr. 17. 11:44
 10/14 anonim ***** válasza:

"De azért továbbra is igazságtalannak tartom..."

Ne nyafogj. Ez így korrekt. Nem kell tgk-t venni, ha nincs rá szükséged. Ilyen egyszerű.

2018. ápr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!