Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Szabálytalan sofőröket nem...

Szabálytalan sofőröket nem lehet vmi egyszerű módon bejelenteni egyértelmű videó bizonyítékkal?

Figyelt kérdés
Úgy hogy nekem mint bejelentőnek nem mennek el napjai erre? A kedves úr egy balesethez is hozzájárult közvetetten. Persze nem állt meg.
2018. máj. 3. 17:06
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
#9: Nem én vetettem fel a sebességméréses dolgot. Ha lenne rá mód hogy ésszerű keretek között megoldható a bizonyítása a "20km/h-val" túllépésnek akkor, ám legyen. De vannak videóval teljesen egyértelműen bizonyítható esetek, amit első megnézésre is mindenki megmond hogy ez bizony szabálytalan.
2018. máj. 5. 14:38
 12/14 anonim ***** válasza:

"Én semmiből. Nem az én dolgom, de vannak rendőrök, meg jogalkotók. Ők kemény munka árán, de biztosan ki tudnának dolgozni egy jó folyamatot amivel reálisan el lehet dönteni és amivel meg lehet értetni és betartatni az emberekkel a dolgot."

A VÉDA egy automata. Az embereket nem tudod programozni, ők minden fasságot be fognak jelenteni, behazudják, hogy a szomszéd megölte a kislányát, csak hogy kibabráljanak vele. Rengeteg visszaélés lenne, és hidd el, az egyszerű emberben ha felmegy a pumpa, nem mérlegeli, hogy hamis bejelentésért is bünti jár. Lásd mennyi kamu hívás érkezik a 112-re.


"Igen. Munka lenne. Erre nem tudok mit mondani."Pedig kéne, mert ez nem úgy megy, hogy a rengeteg szakember majd kiképződik hirtelen valahol, és lesz nekik fizetés is csak úgy valahonnan.


"A társadalomnak érné meg. Azért mert, ha csak 100 szabálytalankodóból 1 tér át a biztonságosabb vezetésre már akkor is lehet hogy megelőzünk egy balesetet."

Nem tudom, hány éves vagy, de majd idővel rájössz, hogy a társadalom konkrétan leszarja, hány baleset történik. Csak ne pont velük történjen. A zemberek ennél messzebbre nem gondolkodnak. Nekik a VÉDA sem éri meg, nekik még a kresz sem éri meg. Nem látod, mennyien szarnak a szabályokra? Ők mind a társadalom.


"És egy utcai felvétel nem minősül tömegfelvételnek"

Nem. Nagyon nem.


"Mert akkor a turista se csinálhatna fotót és videót az utcán."

Nem is. A hatályos jogszabályok értelmében nem. Az már más kérdés, hogy mivel elég életszerűtlen ez a szabályozás, nem nagyon van ebből ügy, de ez nem változtat azon a tényen, hogy jogsértő.


"Olvastam már olyan esetről amikor elfogadták MO-n a menetrögzítős felvételt bíróságon, gond nélkül."

Ezzel megint nagyon eltérünk a témától, ez egy jogi szürke zóna. Évekig lehetne róla vitázni.


"Eddig is be lehetett jelenteni szabálytalanságokat. Én a bejelentés módján problémázok. Hogy miért nem lehet egyszerűbben."

Van anonim telefonszám. Nem kell túlgondolkodni a dolgot.


"De hát ki ne lenne az ha egy türelmetlen, beképzelt barom miatt karambolozik."

Én csak azt nem értem, hogy ha egy türelmetlen, beképzelt barom miatt karambolozol, akkor miért nem hívsz rendőrt és teszel feljelentést? Ez nem fér sehogy a fejembe.


"Nem értem amúgy miért védekezel ilyen hevesen, foggal-körömmel az ellen hogy betartsák és betartassák az emberekkel a szabályokat. Neked is érdeked lenne."

Nem az ellen védekezek, hogy betartassák a szabályokat. Sőt, az én világomban bizony sokkal szigorúbban lennének a szabályok betartatva. De amíg nem az én világomban élünk, addig a jelenlegi helyzetet kell alapul venni - és ez ma, a mai világban nem működne.


Azért vitázok veled, mert felvetettél egy ötletet, aminek a célja jó, de egyáltalán nem gondoltad végig. Nem gondoltad végig, milyen nehezen lenne megvalósítható, milyen egyéb jogok sérülnének ha megpróbálnád ezt véghez vinni, milyen ára lenne az egésznek és mennyi haszna. Pusztán arra próbálok rávilágítnai, hogy - bár a cél nemes - de nem megvalósítható.


Olyan ez, mint az ideális kommunizmus: mindenki egyenlő, mindenki megkapja ami jár neki - jól hangzik, csak nem kivitelezhető.

2018. máj. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
#11: Mindegy ki vetette fel, mert a probléma, hogy miért nem oldható ez meg, jól látszik rajta. Aki vezet, az biztosan hibázni fog legalább egyszer. Aztán ha pont összetalálkozik egy rossz passzban lévő emberrel és ő feljelenti, akkor egy piti kis hiba miatt büntessék meg, amivel nem is okozott balesetet? Mert ha ilyen egyszerűen fel lehetne jelenteni bárkit, akkor biztos lehetsz benne, hogy tele lenne ilyen önkéntes feljelentőkkel az ország. Hiába feltételezed az emberekről a legjobbat és gondolod azt, hogy ez hülyeség és hogy senki nem olyan hülye, hogy egy apró dologért feljelentsen valakit, de sajnos ez nagyban, több millió ember esetén nem működik.
2018. máj. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Na jó. Tegyünk pontot a dolog végére. Anonim telefonon hiába jelentenék balesetet, szóban nem tudok bizonyítani. A felvetett ötletet valóban nem gondoltam végig, de szerintem akik ilyesmivel dolgoznak azoknak megérné végiggondolni és a szükséges változtatások eszközölésével véghezvinni. Ez valószínűleg sok idő. De nem is mondom hogy egyik napról a másikra legyen meg. Szerintem ha van rá akarat akkor meg lehetne oldani. Szerintetek nem. Oké. Azt is értem hogy féltek a sok visszaéléstől, fölös büntetéstől, meg egyéb felmerülő gondoktól. Én azt az elvet követem hogy mindent meg lehet oldani, de hát megvan nekem is a saját munkám, úgyhogy nem tudok/akarok ezzel annyit foglalkozni... A kérdésemre pedig a válasz az hogy nincs ilyen mód.
2018. máj. 6. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!