Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Koccanásom volt, ahol én...

Koccanásom volt, ahol én vagyok a hibás. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Pontosabban: nem volt nálam betétlap, de a másik féllel adatokat cseréltünk. Hétfőn tervezem, hogy bemegyek a biztosítóhoz, betétlapot kérni, utána kitöltjük. A kötelező az én káromat is megtéríti, vagy csak a vétlen félét? Az én biztosítómnál kell leadni vagy a vétlen fél viszi el, és adja le a sajátjánál? Hogy működik ez az egész?

Köszönöm!


2008. okt. 31. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem volt cascod, csak síma biztosításod, akkor csak a másik fél kárát térítik, a sajátodat neked kell állnod. Számíts arra is, hogy meg fog növekedni a biztosítási díjad.
2008. okt. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még az alap bonus-malus kategóriában vagyok, gondolom ez esetben nem lesz több a biztosítás, csak elvesztettem egy évet. Ugye?
2008. okt. 31. 17:59
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Ha A00-ban voltál, a biztosító besorol B01-be, ez esetben a biztosítási díjad nőni fog, majd ha egy évig nem okozol kárt, visszatérsz A00-ba.
2008. okt. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak szólok az előttem írónak, hogy a károkozásért nem B01-be, hanem M02-be, vagyis malus-ba lesz sorolva.

Én a helyedben nem erőltetném a dolgot! A másik fél úgyis keresni fog, ha azt akarja, hogy a kárát rendezzék! Mert neki kell a te biztosítódhoz elmenni kárrendezésre. (kivéve azokat a biztosítókat, ahol eljárnak az ügyfél helyett)

A következő évre még mindenképpen megúszod a viszzasorolást, mert az adott év június 30-ig okozott károk alapján jön ki novemberben az igazolás. Ezért a balhéért majd 2009 novemberében kapod a malust, ha egyáltalán a szenvedő fél bemegy a biztosítóhoz. Nekem 20 év alatt volt 2-3 olyan balhém, amikor parkolóban koccoltam le valakit. Ilyenkor hagyok egy névjegyet az ablaktörlő alatt, és egy levelet a történtekről, de még eddig egy se keresett meg.

2008. okt. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm a kiegészítést, úgy tűnik, kicsit fáradt voltam...
2008. okt. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ma fog keresni a másik fél, hogy mit mondott neki a szerelő, majd az alapján dől el, megéri-e belevonni a biztosítót. Igazából a lökhárítóm hagyott rajta egy fekete csíkot, hátha festés nélkül is megoldódik, behorpadás nem történt. A mi autónk kevésbé volt szerencsés, a lökhárító kettérepedt. :-(
2008. nov. 1. 09:20
 7/8 anonim válasza:
Saját tapasztalat h próbálj biztosító nélkül megegyezni, ajánlj neki egy jó fényezőt aztán menj el a fényezőhöz és fizesd ki a cechet. Kb 30- 50 rongyból megvan. A biztosításod nem tom mennyi egy évre de a duplájára fog nőni várhatóan. Így kalkulálj a javíttatás árával. És nem biztos h a másikat nem sorolják vissza mert lehet h megmagyarázzák h ő is f@sz volt tehát megy ő is 1-el visszább. Ezt érdemes figyelembe venni és ezután dönteni. Jobb az ilyen piti dolgokból kihagyni a biztosítót, max akkor menj bele ha 2009-ig leadod a kocsid, vagy tudsz másvalakit akinek a nevére meg tudod kötni a biztosítást, így elévülhet a balhéd 2 év alatt, vagy ha külföldremész előreláthatólag.
2008. nov. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát nekem pl. jobban megéri lemenni B10-ből B8-ba, mint zsebből kifizetni 50 ezret egy lökhárítóért! Az egész éves díjam 24000 ft, ha két évig a megemeltet fizetem, akkor is csak 10-15 ezer forintom bánja!
2008. nov. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!