Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Igaz ez az autó eladásnál?

Igaz ez az autó eladásnál?

Figyelt kérdés
Potom pénzért adtam el egy öreg autót, ki volt vonva a forgalomból is. Az adásvételiben a saját példányimnál elfelejtették aláírni a tanúk. Sajnos én sem figyeltem oda. Azt olvastam neten, hogy nekem mint eladónak a másodpéldányt el kell juttatni az okmányirodába, de így nem tudom. Felhívtam a vevőt, azt mondta ne törődjek vele, nem kötelező beadni, csak a saját érdekemben javasolt, de azt állítja átíratták, és nincs mitől tartanom. Utol tudom érni az embert, ha bármi gond adódik, mert helybeli, de valóban nem lehet ebből gondom ha én nem jelentem be az eladást?
2018. jún. 28. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Véglegesen ki lett vonva a forgalomból vagy csak ideiglenesen?
2018. jún. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha te nem adod le ő meg kamuzott és nem iratta át akkor te fogod fizetni rá az összes adót és bírságot míg világ a világ...
2018. jún. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

# 1 válasz írója! Ha véglegesen van kivonva a forgalomból, akkor nem tudhatja eladni, mert a bontó a jármű leadása után ad bontási igazolást, ami alapján elvégeztethető a végleges kivonás, amihez le kell adni a rendszámot is.


Ha a vevő átíratta, akkor semmiféle gondod nem adódik.

Valóban, az eladónak 8 napon-, a vevőnek 15 napon belül kell bejelentenie a tulajdonosváltást.

Ha a vevő nem teszi meg, és az eladó bejelentéséből a hatóság tudomására jut, akkor a mulasztó vevőt felszólítják, ha ez nem elég, a járművet ideiglenesen kivonják a forgalomból és a NAV az illeték elmaradása miatt bírságot szab ki.

Ha az eladó sem jelenti be, akkor a nyilvántartás alapján ő kapja a pótdíjakat (parkolás, útdíj), illetve a szabálysértési bírságokat; amennyiben az elkövető személye a helyszínen nem kerül megállapításra. De, a hatóság semmilyen szankciót nem alkalmaz a bejelentés elmulasztása miatt; magát büntetheti a mulasztó eladó.

Kérdés, hogy egyáltalán forgalomba helyezteti-e a vevő, vagy hogy közlekednek-e vele?

2018. jún. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ideiglenesen lett kivonva, és a vevő intézi a visszahelyezését. Biztosan megtette, és átíratta. Nem tudom mi az eljárási sorrend, de szerintem nem működik egyik a másik nélkül.
2018. jún. 28. 15:05
 5/7 A kérdező kommentje:
mondjuk ez fontos kérdés lenne: Előbb kéri ki a rendszámot és a forgalmit, és utána tudja átíratni, vagy előbb át kell íratni, és úgy kérheti ki az okmányt és a rendszámot? Ez lényeges.
2018. jún. 28. 15:07
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem iratja át nem ő a tulaj, ergo nem is tud intézkedni a forgalomba helyezés ügyébne.
2018. jún. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor jó.
2018. jún. 28. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!