Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Union24 -nél kötöttem Biztosít...

Union24 -nél kötöttem Biztosítást,4 darab segédmotorra. Lejárt mind, és átmentem másik biztosítóhoz. Kértem hogy szüntessék meg a biztosításokat, de nemet mondtak, mert a megszűnés előtt 30 nappal kellet volna az kérnem. Ilyenkor mi van? :o

Figyelt kérdés
Segédmotor biztosítás, gépjármű biztosítás, biztosítás, Union24.

#biztosítás #gépjármű biztosítás #Segéd motor biztosítás
2018. júl. 7. 17:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor az van,hogy igazuk van! Így jártál ....
2018. júl. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy lejárt, mert ezek nem fix határidős lejáratú szerződések. Az évforduló előtt lévő 30 napig felmondhatod, majd a fordulónapig van lehetőséged megkötni az új biztosítást.
2018. júl. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A segédmotorokra vonatkozó jogszabályokkal a biztosítók sincsenek egészen tisztában, sőt, tapasztalataim szerint az alkuszok sem. Úgy tudom, hogy ezekre a biztosítás nem olyan, mint a motorkra és autókra, hogy automatikusan meghosszabbodik egy évvel a biztosítás, hanem, ha lejár, újat kell kötni (vagy ott, vagy másnál). És nincs fedezetlenségi díj sem.
2018. júl. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ugyanúgy kell kezelni mint az autónál. Ha nem volna fedezetlenségi sem akkor ki kötne kötelezőt?

Ha évente automatikusan lejárna fele elfelejtené hosszabbítani is. Valszeg az alkuszok is azért felejtik el ezt az érdekes szabályt, mert nincs...

2018. júl. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Megkövetem kgnemeth-et.

Igaza van. Fedezeti díj nincs. Visszaadod a biztosítási kötvényt a biztosítónak és bármelyik hónap végén ezzel el is mondod a biztosítást.

2018. júl. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
* fel is mondod
2018. júl. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

De ő hogy hogy vissza adom a "biztosítási kötvényt" neten kötöttem meg az unionnál, ugyan ugy mint most a k&h-nál. Várjunk, akkor írom másképp a gondomat :) Annó 4 segédmotorra kötöttem biztosítást az unionnál, mert ők voltak a legolcsóbbak. most ujfent lejártak a biztosítások 2018.04.28 -i hatállyal, és én Kb. ettől a dátumtól kötöttem a K&H nál biztosítást mind a 4 motorra, mert ott nem 5000 egy évre, hanem 3500. (tudom nem nagy összegek ezek, kocsinál hatványozottabban több) szóval ezután írtam az unionnak, felsorolva a biztosításokhoz tartozó kötvényszámokat, hogy szüntessék meg a biztosítást, mivel másik biztosítónál már kötöttem biztosítást a motorokra. Ez után jött a válasz, idézem a levelet:

"Hivatkozva Társaságunkhoz érkezett elektronikus megkeresésére tájékoztatjuk, hogy abban az esetben tudjuk szerződéseit évfordulóra ügyfél felmondás okkal megszüntetni, amennyiben a felmondás az évfordulókat legalább 30 nappal megelőzően, aláírással és kötvény számmal ellátva beérkezik Társaságunkhoz (faxszámunk: 486-4390, levélcímünk: 1380 Budapest Pf. 1076., vagy jelen e-mail címünkre az aláírt levelet beszkennelve), valamint a szerződése évfordulóig díjrendezett. A határidő után érkezett vagy aláírást nem tartalmazó, illetve egyértelműen nem beazonosítható felmondást nem áll módunkban elfogadni."

Most ebben csak az van ha jól értem, hogy majd jövőre kérjem a megszüntetést, vagy az IS hogy addig ujra fizessem be? :D

És mi van ha nem fizetem be, és nem is kérem a megszüntetést? akkor megszünik fizetés rendezetlenség miatt magától is nem??? Amugy nem értem mi az hogy aláírással ide meg oda küldjek kérelmeket, holott neten kötöttem aláírás nélkül... (amugy megjegyzem cselesek ezek a szarrágók, mert occsón adják a biztosítást, te megkötöd, aztán azt veszed észre hogy a következő évben már fel is ment a díj, és megszüntetni meg nem megy csak ugy pikk-pakk.)

2018. júl. 9. 11:25
 8/11 A kérdező kommentje:
És mi van ha "mondjuk" befizetem, mert BE KELL fizetni az unionnál is, akkor egyszerre két biztosítónál lenne ugyanazokra a motorokra biztosításom, az nem gáz? :o :)
2018. júl. 9. 11:28
 9/11 anonim ***** válasza:

A régi biztosítódnak kéne még a pénz azért ragaszkodik. Ahogy előttem írták az egyéb járművek kötelezőjénél tényleg 30 nappal évforduló előtt fel kell mondain, de segédmotornál nincs ilyen. Lemondhatod a mostani hónap végén is. Bemész bármelyik irodába a kötvényszámokkal és egy nyilatkozattal mait aláírsz és csókolom.

Megtehetnéd azt is hogy nem fizetsz de így sem leszel előrébb, mert felmondás hiányában jogosan követelik a pénzt. Mondd fel mihamarabb személyesen.

2018. júl. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2018. júl. 9. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!