Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ilyenkor bekell fizetni a...

Ilyenkor bekell fizetni a régebbi biztosìtást?

Figyelt kérdés

Évforduló alkalmával mielőtt meghosszabbították volna az automra a biztosítást úgy döntöttem hogy váltok. Egy nővel konzultáltam és mondta hogy van erre lehetőségem csak az évforduló előtt x nappal tegyem ha váltok.

Nos, ez megis történt, megkötöttem egy másik biztosítást aminek a díját utána ki is fizetem. Na de most derült ki hogy az előző biztosító is kikuldte a csekket mivel nem mondtam ott fel. Sajnos nem tudtam hogy felkell mondani, mert senki nem mondta ezt a részét. Azt hittem automatikusan átkerülök a másik biztositóhoz.

Mit tudok tenni hogy ezt a pénzt ne kelljen befizetnem?


2018. szept. 13. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Véletlenül se a biztosítót kérdezd...
2018. szept. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Hidd el eszembe volt és felhívtam őket, kaptam egy telefonszámot hogy ott érdeklődjek a holnapi nap folyamán. Gondoltam esetleg megkérdezem itt van e valakinek ezzel kapcsolatba tapasztalata.
2018. szept. 13. 21:46
 3/4 anonim ***** válasza:

ilyen esetben él a régi biztosítás, be kell fizetned



az újat fel kell momdanod, és majd visszautalják a pénzt

2018. szept. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben, a korábban élő, fel nem mondott biztosításod marad életben. Az újat töröltetni kell, az új biztosítónál. A felmondás minden formáját megtalálod a biztosíás megkötésekor kiküldött Általános Szerződési Feltételekben.
2018. szept. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!