Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Közlekedési baleset okozásáért...

Tordy József kérdése:

Közlekedési baleset okozásáért, ami egy szarvas miatt történt bevonhatják e a jogosítványomat?

Figyelt kérdés
A következő történt. Munkából hazafelé menet este egy jobbos kanyar után le kellett vennem a refimet, mert szemből jöttek. Hirtelen megláttam egy hatalmas szarvast az út közepén. Balra nyilván nem kerülhettem, mert ott ugye szemből jöttek. Így jobról sikerült kikerülnöm a szarvast, de a két jobb oldali kerekem már a kavicsokon volt. Mikor vissza akartam hozni az autót az útra, megcsúszott és átpördültem a szembejövő sávba. ahol összeütköztem a szembejövővel és letaszított az árokba. Személyi sérülés nem történt, viszont mindkét autó totálkáros. A srác aki velem szembe jött, ő is látta a szarvast, így ugyanazt mondtuk mind a ketten a rendőröknek. A kárt a biztosító rendezi mi pedig kézfogással váltunk el, hiszen ő is látta, hogy a szarvas miatt történt az eset. Ja és mindketten 90km/h alatt mentünk. Most pedig beidéztek a rendőrségre. Mire lehet ilyenkor számítani? Félnem kell, hogy elveszik a jogsimat? A munkám miatt szükségem van rá. 2 kisgyermek van itthon, szóval most félek, hogy elveszíthetem a család megélhetését is emiatt. Ha valaki tud felvilágosítást adni, hogy ilyenkor mire lehet számítani, azt megköszönném.

2018. okt. 5. 13:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, mivel nem 250-nel száguldoztál, bepiálva, így nem fogják elvenni a jogosítványodat, főleg ha rajtad kívülálló okok miatt okoztad a balesetet.
2018. okt. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Kozlekedesi balesetek vizsgalataval foglalkozom, nyugi, nem fogjak elvenni. Meg szemelyi seruleses balesetnel is csak meghatarozott feltetelek eseten, nem hogy egy anyagi karosnal. Penzbuntetesre viszont szamithatsz szerintem.
2018. okt. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!