Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit lehet tenni a biztosító...

Mit lehet tenni a biztosító eljárása ellen?

Figyelt kérdés
Május 13-án elszenvedői voltunk egy karambolnak.Rendőrségi intézkedés történt,mert semmilyen irat nem volt a károkozónál.Emiatt a baleseti bejelentő sem készült.Bónuszként még ittas is volt.3 nap múlva a rendőrség kiállított egy igazolást,melyben leírták,hogy a másik fél volt a baleset okozója. A biztosítóhoz azonnal beküldtük ezt az igazolást. Innen indul a móka.A biztosító hónapokon keresztül kérte tőlem a rendőrségi határozatot,m melyben szerepel a baleset pontos leírása.Többször felvettem a rendőrséggel a kapcsolatot. Mindig elmondták,hogy ilyen iratot nem fognak kiállítani a részemre. Ezt többször jeleztem a biztosítónak,de csak ugyanazt fújták.Aztán augusztusban a biztosítót e-mailben tájékoztatta a rendőrség,hogy az ügy iratait átadták az ügyêszségnek.Ennek tudatában október elején mégis írt a biztosító,hogy mivel nem küldtem be az iratot lezárják az ügyet.Megint rendőrség,ügyészség,bíróság. Nem jutottam előrébb. Írtam egy panaszlevelet a biztosítónak az egész eljárásmódjuk miatt s a félretájékoztatásaik sora miatt. Megkaptam a válaszukat,továbbra is elutasítanak,de leírták benne,hogy a rendőrségi határozat,amit hónapokon át kértek tőlem soha el sem fog készülni,mert a rendőrség ilyen ügyben nem állít ki ilyet.Írtam még egy panaszlevelet,illetve az MNB-nek is jeleztem,hogy vizsgálják felül a biztosító eljárását.Esetleg tudja valaki,hogy az EU szervei közül lehet-e ilyen ügyben fordulni? Mit lehet tenni még?
2018. nov. 11. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:

MNB felügyeli a magyar székhelyű biztosítokat.

[link]

2018. nov. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Keress egy erre szakosodott ügyvédet és készülj fel 2-3 év pereskedésre.
2018. nov. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell ügyvéd. Az MNB békéltető testületének épp az a lényege, hogy ingyen, peren kívül megállapodjanak a felek. Fel kell hívni azt a 80-as számot, elmondani a történetet, és elmondják a további teendőket, ha jogos a panasz. Elég nagy tekintélye van ennek a testületnek, és általában betartják az ajánlásait a pénzügyi szervezetek.
2018. nov. 12. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, az MNB-t mindenféleképpen fel fogom hívni.
2018. nov. 12. 06:50
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Nem az EU-ba kell rohanni, hanem vagy személyesen megkeresni egy elérhető magasabb pozíciójú embert a biztosítónál és tájékoztatni, hogy a következő lépés részedről a fogyasztóvédelem és ügyvéd bevonása a kárrendezésbe, ez már elég is lehet, hogy megolajozza a fogaskerekeket. Ha viszont nem, akkor tényleg ügyvéd és fogyasztóvédelem.


Én biztos nem vártam volna fél évet ezzel

2018. nov. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
DAS jogsegély szolgálat. Keresd őket, segíteni fognak.
2018. nov. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tájékoztattam a biztosítót, hogy az MNB-hez fogok fordulni, nem hatotta meg őket. Írja, hogy nem kell rögtön az EU-hoz rohanni, elsőként nem az EU-hoz fordultam pláne nem rohanva, mert ahogy Ön írta biztos nem várt volna félévet...
2018. nov. 12. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!