Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ilyenkor mit lehet tenni utólag?

Ilyenkor mit lehet tenni utólag?

Figyelt kérdés

Lehúztam egy kocsit, nem volt nálunk betétlap, az autó tulajdonosa meg nem akart betétlapot kitölteni, mert neki a pénz kell. Vitázni nem akartam, és rendőrt se lett volna túl tanácsos hívni, pedig azt kellett volna.

Tükörrel súroltam le, kb 20cm fekete csík lett rajta meg behorpadt. Kocsi tulaja mondta "Remélem sok pénzed van, mert ez nem lesz olcsó." Aztán felhoztam azt hogy kérjen fényezőtől árajánlatot és kifizetem. Erre mondta "majd még megbeszéljük."


Másik kérdés. Autó egy Volvo volt, pontos típusát nem tudom megmondani. Mennyibe kerülhet a kb. 20cm rész kikalapálása és újra fényezése? (100ezret szánnék rá max.) Félek attól hogy valami horrorösszeg jön ki, mert az illető lefújatja az egész kocsit, vagy ismerőssel drágábban állíttat ki róla számlát, mint amennyibe a helyreállítása került.


Más problémáim is vannak, és ez az egész csak olaj a tűzre.


2018. dec. 8. 21:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
48%
Nem is talalkoztatok nem tudsz semmiről slusz pasz kinyalhatja a csokis fagyis tölcsért nem tud semmit csinalni
2018. dec. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 egySanyi ***** válasza:
76%
Megírjátok a betétlapot, a biztosítóval megegyezik egy összegben te meg eldöntöd, hogy kifizeted vagy megy a malus.
2018. dec. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
51%

Ott bizony valami gyanús van, ha ő nem akarja a lapot kitölteni, ki ne akarna az egyetlen biztos utat választani a kárrendezésre, ha minden oké?

Pont azért fizeti az ember a drága biztosítást, hogy ha megzúz egy (drága) autót, akkor ne főjön a feje amiatt hogy most ez hányszázezer/millió forint lesz.



Szóval vagy az autó papírjaival van gáz, vagy ő akar erősen lehúzni.

Ha te adsz pénzt, és megcsináltatja a haverjával, mi a garancia arra hogy rá 1 hétre nem fogja rád hogy egy másik sérülést is te csináltál?

Amúgy a biztosítós munkánál még legálisan is jó erősen fog a toll, szóval ritka amikor érdemes zsebből kifizetni(pl ha tényleg csak egy elemet fényezni kell), valószínű a haverjával közösen kialkudnának egy jó drága összeget, és mindketten jól járnak, csak te nem.

2018. dec. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 a.erika ***** válasza:
Szia! Bocsi, de nem értem mit szarakodsz ezzel az egésszel. Ha azt akarod, hogy levegyen pénzzel, akkor fizess amennyit mond, ha szabályosan akarod csinálni, akkor betétlap és majd kifizeti a biztosítód.Ha nem tölti ki akkor meg így járt! Nem veszed észre, hogy valami nem ok? Értem én, hogy neki a kp kell, csakhogy ennyi pénz kifizetése nem bemondásos alapon történik. Árakról inkább szerelőnél érdeklődj, hogy legyen róla valami fogalmad és ne itt, ők csak jobban tudják az árakat. Így ő se tud majd nagyon átverni téged.
2018. dec. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!