Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha egy baleset károsultja...

Csomorkány kérdése:

Ha egy baleset károsultja nincs jelen (parkoló autóba szálltak bele), de rendőri intézkedés történt, kiértesíti valaki?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert szemtanúja voltam egy ilyen esetnek, a yard ki is kérdezett, utána távoztam, de eszembe jutott, hogy a parkoló kocsi tulajának esetleg nem mindegy, hogy a károkozó kötelezője fog-e fizetni...

2019. jan. 6. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:
A biztosító veszi fel vele a kapcsolatot.
2019. jan. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Már melyik biztosító? Az elkövetőé? És annak egyáltalán ki szól? Mert ugye ha jelen vagyok, akkor kitöltjük a kék-sárgát, és én megyek verni az asztalt a károkozó biztosítójánál.
2019. jan. 6. 21:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha volt rendőri intézkedés, a rendőrség nyilván értesíti a károsultat, megkapja a jegyzőkönyvet, határozatot, amivel mehet a biztosítóhoz. Ha rendőri intézkedés van, a kék-sárgát nem kell kitölteni, a rendőrségi végzéssel mehetsz a biztosítóhoz, azt levélben küldi ki a rendőrség az eljárás lefolytatása után.
2019. jan. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!