Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha én átfestetem a kocsimat,...

Ha én átfestetem a kocsimat, akkor mi utána a teendő hogy a forgalmiba is beírják azokat a színeket? És ez mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2019. febr. 28. 20:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Nem vagyok benne biztos, de idomonként több 100ezer forint is lehet, mi csak 1 idomot akartunk teljesen átfesteni, az ár volt az akadály.
2019. febr. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 dirtboy ***** válasza:
68%

Idomonkémt több 100 ezer az abszurd,esetleg egy lamborghinit annyiért csinálnak de egy sima mezei autót kb 25ezer/idom.

de a teljes autó fényezése nem idomonként van szerintem össze adva.

egyik ismerősöm 4es golfja metál narancs sárgára lett fújatva.

kérdeztem tőle mennyibe fájt, 220ért csinálták.


A menete azt hiszem fújás, utána nkh, ők megállapítják a színét aztán új forgalmi és törzskönyvet kap. Persze ezekért fizetni is kell.

2019. márc. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%
Nem tudok egész kocsiról nyilatkozni, mi egy idom9t akartunk teljesen atfesteni, mert sérült és ugyanolyan szint nem tudtak keverni. Arra mondták ezt az árat, nem csinaltattuk meg az egész idomot csak a sérült területet (tudtuk, hogy nem sokára csere lesz) , így nem tudok biztos adatokat. Úgy gondolom akkor a te infód hasznosabb, hisz az teljes kocsira szól és biztosabb adat.
2019. márc. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az árat pedig nem csak a festésre írtam, hanem a papírok atírására és a festésre együtt, szerintem a papír újra csinálása ugyanannyiba kerül 1 idom esetén és egész kocsi esetén is, így teljes kocsi esetén jobban eloszlik. A szín típustól is függ, ha készen meg tudod venni olcsóbb, mi kevertettük a színt, sajnos ugyanolyat nem tudtak keverni és pár árnyalatot eltérést is papírra kellett volna vezetni, ha a teljes idomot megcsináltattuk volna azzal a színnel.
2019. márc. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Engem csak a papírozási része érdekel mert, a fényezési munka az ingyenes nekem
2019. márc. 2. 16:26
 6/11 anonim ***** válasza:
6e az uj forgalmi, 6e az uj torzskonyv. ez melle jon egy eredetvizsga
2019. márc. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 -Jani- ***** válasza:
100%
Valamit nem értek: ha egy elem ("idom") nem teljesen színazonos, akkor mit kell papírozni? Millió autó rohangál rosszul kikevert/fényezett elemekkel, nem kell papírozni. Csak azért mert teszem azt egy ezüst autón a javított elem sötétebb lett pár árnyalattal, akkor ott nincs semmi teendő. De még akkor sem, ha egy eleme totál más szín, műszakin is átmegy úgy. Teljes átfényezésnél (ha több árnyalattal eltér a forgalmitól), akkor kell papírozni. Például a kék szín szerepel a forgalmiban, az lehet sötétkéktől a világosabb kéken át az óceán kék metálig bármi, az akkor is csak mint kék szerepel a forgalmiban...
2019. márc. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jani!

En sem értem miért , de a hivatalosan papírra kell vezetni 1 idom változását is.

2019. márc. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Menj el egy szervízbe ahol vizsgáztatnak, ott kielégítő választ adnak. Ez hasonló, mintegy alváz, vagy motorcsere. Vizsgaköteles!
2019. márc. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ata1981 válasza:

Szia, nekünk fóliáztatva lett az autó, teljesen más színűre, ezért kellett átirattatni a színt a forgalmiba a mozaik utcában csinálják a szín változás miatti szemlét aminek asszem 6000-7000ft volt a díja + az új forgalmi ami szintén akörül van.

Nem kell új vizsga és eredetvizsga sem!

Csak egy szemle a szín módosítás miatt.

De ha csak árnyalatai eltérés lesz, pld.világoszöld helyett sötétzöld lesz az autó akkor nem kell semmit sem tenni ha a forgalmi a a zöld szín szerepel.

2019. márc. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!